Kayda alınan cinsel saldırıya ne soruşturma ne tutuklama

Şırnak İdil’de 2 erkek bir kadına tecavüz etti. Tecavüz saldırısı kadının gebe kalmasıyla ortaya çıktı. Zanlılardan birinin tecavüzü kayda aldığı ve kadına şantajda bulunduğu öğrenildi 


Şırnak’ın İdil ilçesinde A.Ü. ve M.A. isimli erkekler, aynı okulda okuyan H. isimli kadına tecavüz saldırısında bulundu. Tecavüz sırasında kadının görüntülerini çeken zanlılar, tehdit ve şantaja başladı. 

JINNEWS’ten Rojda Aydın’ın haberine göre; H., isimli kadın bir yıl önce aynı okulda okuduğu A.Ü. tarafından tecavüze uğradı. A.Ü.’nün arkadaşı M.A. ise tecavüzü kayda aldı. Sonrasında da şantaj yapan M.A. isimli zanlı da kadına tecavüz etti. 

Cinsel saldırı, H.’nin tecavüz sonucu gebe kalmasıyla ortaya çıktı. Gebeliğin öğrenilmesinin ardından H.’nin koruma altına alındığı ancak kendi isteğiyle evine döndüğü belirtildi. 

Ölmek istedi 

H.’nin saldırıdan sonra intihara sürüklendiği ve erken doğum yaptığı da öğrenilirken, tecavüzün zanlıları tutuklanmadı. Nerede oldukları bilinmeyen zanlıların yakınlarının ise olayı örtbas etmeye çalıştığı iddia edildi. 

Yanı sıra olayla ilgili soruşturma başlatılıp başlatılmadığı da bilinmiyor.

‘Saldırılarda artış var’ 

İsmini vermek istemeyen bir aile yakını, saldırının takipçisi olacaklarını belirterek, özellikle son süreçte ‘yurtsever ailelerin’ çocuklarına yönelik söz konusu saldırılarda artış yaşandığını söyledi. “Bizleri özellikle hedef haline getirip, çocuklarımızı düşürmeye çalışıyorlar” diyen aile yakını, şöyle devam etti: “Hamile olduğunu düşünmüyorduk. Bir hastalıktan kaynaklı kilo aldığını sanıyorduk. Hastaneye götürdükten sonra olayı öğrendik. Çocuk, istismarda bulunanların ilaç verdiğini ve çekilen videolardan haberdar olmadığını söyledi. Ama bizler bu olayın peşini bırakmayacağız.”  (Yeni Yaşam)

Yorumlar:

Yorum Yaz