Çilem Doğan'ın itirazını Yargıtay reddetti

Kensine sistematik işkence uygulayan ve seks işçiliğine zorlayan Hasan Karabulut’u öldürmekten 15 yıl hapis cezası alan Çilem Doğan'ın Yargıtay'a itirazı kabul edilmedi.


Kendisine sistematik şiddet uygulayan ve seks işçiliğine sürüklemek isteyen Hasan Karabulut’u ölmemek için öldüren Çilem Doğan'ın, hakkında verilen 15 yıllık hapis cezası kararına karşı yaptığı itiraz başvurusu reddedildi.

Çilem Doğan, 'ağırlaştırılmış müebbet' hapis cezası istemiyle yargılandığı Adana 10'uncu Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'tahrik ve iyi hal indirimi' ile 15 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. Doğan'ın avukatı, müvekkilinin uygun görülecek adli kontrol tedbirleriyle tahliyesi için talepte bulunmuştu. Mahkeme heyeti, Çilem Doğan'ı 20 Haziran 2016'da 50 bin TL kefaletle tahliye etmişti. Dava ise Yargıtay'a gönderilmişti.

5 yılın ardından geçen ay Doğan’ın 15 yıl hapis cezası, Yargıtay tarafından onanmıştı.

Yargıtay'ın onayı sonrası Doğan'ın avukatı İsa Ayanoğlu, kararın düzeltilmesi için Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'na itiraz dilekçesi sundu. Yargıtay, Doğan'ın itirazını reddetti. Böylece Doğan'ın ceza dosyası, kesinleşmiş oldu.

Umutlarını kaybetmediklerini belirten Avukat Ayanoğlu, "Olayla ilgili 7 yeni tanık var. Onların dinlenmesi ve yeni deliller ışığında yeniden yargılama talep ettik" diye konuştu. (DHA)

 

Yorumlar:

Yorum Yaz