Hayvanseverin hazin sonu!

Bakırköy Belediyesi hayvan barınağı yanındaki barakada çıkan yangında bir kadın yanarak hayatını kaybederken, 6 köpek telef oldu


İstanbul da Kartaltepe Mahallesi ndeki Bakırköy Belediyesine ait hayvan barınağının önündeki boş alanda bulunan barakada henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.

İtfaiye ekiplerince söndürülen yangının ardından barakadan 55 yaşlarındaki Cemile Ülker in cesedi çıkarıldı. Yanarak öldüğü belirlenen Ülker in yanında bulunan 6 köpeğin de yanarak telef olduğu anlaşıldı.

Ülker in cesedi, morga kaldırıldı. Hayvan barınağında işçi olarak çalışan Hasbi Çuval, Cemile Ülker in, hayvan barınağının yanına baraka yaparak burada sokak köpekleriyle gönüllü olarak ilgilendiği bilgisini verdi.

Çuval, Belediye yetkilileri kendisini birçok kez huzur evine yerleştirerek, köpeklerine barınakta bakmayı teklif etti. Fakat köpeklerden ayrılmak istemediği için kabul etmedi. Köpeklerin aşısını bile kendisi yaptırırdı. Köpeklerden başka kimsesi yoktu dedi.  Bu arada yangının çıkış sebebine ilişkin araştırma sürüyor.

BEYOĞLU NDA YANGIN

Öteyandan Beyoğlu nda üç katlı ahşap bir binada yangın çıktı. Kasımpaşa Bedrettin Mahallesi Tarihi Sokak ta 3 katlı ahşap binada çıkan yangın, kısa sürede büyüdü.

Roman yurttaşların yaşadığı binada çıkan yangına, bina sakinlerinin haber vermesi sonucu olay yerine gelen Beyoğlu, Fatih ve Şişli itfaiye ekipleri müdahale etti. Alevlere köpük sıkarak müdahale eden itfaiye ekipleri, yangını bir süre sonra kontrol altına aldı. 

Ahşap binanın büyük çapta maddi hasar gördüğü yangında ölen ya da yaralanan olmadı. Yangının, binada kullanılan elektrik sobasının kısa devre yapması sonucu çıktığı öğrenildi. Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.

Yorumlar:

Yorum Yaz