TRT'nin yeni Genel müdürü Şenol Göka

Aslen Denizlili olan Göka, 1986'dan beri TRT'de hizmet veriyor


 
 
Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) Genel Müdürlüğüne Şenol Göka atandı.
 
 
Şenol Göka'nın atamasına ilişkin karar gece yarısı Resmi Gazete'de yayımlandı. 
 
Göka’nın TRT Genel Müdürlüğü’ne atanmasıyla ilgili karar Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla Resmi gazete’te yayımlandı. Kararın Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından TRT1 resmi Twitter hesabından da Göka’nın TRT Genel Müdürü olarak atandığı açıklandı.
 
 
 
ŞENOL GÖKA KİMDİR?
 
1986 senesinden günümüze TRT'de hizmet vermekte bulunan Şenol Göka, Denizli Lisesi'nin 1979 yılı mezunlarındandır. Marmara Üniversitesi mezunu bulunan Şenol Göka, Basın Yayın Yüksek Okulu'nun Radyo-Televizyon bölümünden diplomasını almıştır. 2014 yılının Haziran ayında TRT Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirilen Şenol Göka, TRT Radyo Dairesi Başkanı şekilde da kuruluşa uzun yıllar hizmet etmiştir. Aynı sürede kitap yazarı olarak da tanınan Göka ; yayıncılık sektörüne yönelik 4 kitap kaleme almıştır. 
 
 
GÖKA'NIN KİTAPLARI
 
 İnsan ve Mekan - Bir bütünün iki değişik görüntüsü Her Halde İnsan Radyo Olmalı Siyaset, Medya ve Zihnime Yansımalar Şenol Göka, RTÜK'ün Bakanlar Kurulu'na Öneri edilmek üzere belirlediği 3 ad içinde gösterilmekte olup, 20 Eylül - 8 Ekim arası yapılan müracaatlar arasından belirlenmiştir.
 
 
 
 

Yorumlar:

Yorum Yaz