Norveçli kayıp kızlar bulundu

Alanya'da 4 gün önce kaybolan Norveçli 15 yaşındaki iki kız bu sabah ilçede bir kafede bulunduAntalya’nın Alanya ilçesinde 4 gün önce kaybolduktan sonra bu sabah İçel’de bir kafede bulunan 15 yaşındaki Norveçli kızlar Mia Emilie Haugen ile İda Marie Nodland, ailelerine teslim edildi.

Edinilen bilgiye göre, Adnan Menderes Bulvarı sahil kesimindeki bir kafede sabaha karşı polis ekiplerince bulunan Norveçli kızlar Haugen ile Nodland, Çocuk Şube Müdürlüğü'ne teslim edildi. Şehirlerarası otobüs ile İçel'e geldikleri belirlenen kızların Alanya'daki ailelerine haber verilirken, tercüman aracılığı ile de ifadeleri alındı.

ALANYA'DAN AİLELERİ GELDİ

Kızlarının İçel'de bulunduğu haberini alan Norveçli Lila Litta Hoholm ile Elin Nodland, polis eşliğinde kendilerine ait 07 HJK 94 plakalı araçla İçel'e geldi. Çocuk Şube Müdürlüğü'nde yaklaşık yarım saat kalan Norveçli aileler, gerekli evrakları imzaladıktan sonra kızlarını teslim alarak şubeden ayrıldı. Çıkışta annelerinin elini tutan kızlardan İda Marie Nodland'ın hıçkırıklarla ağladığı görülürken, Mia Emilie Haugen'in ise oldukça sakin olduğu gözlendi. Gazetecilerin sorularını yanıtsız bırakan ve çekim yapan kameralara tepki gösteren Norveçli kızlar, daha sonra geldikleri araca binerek Alanya'ya hareket getti. Polis, aileye otoban girişine kadar eşlik etti.

Kızların poliste verdikleri ifadede, ailevi problemler nedeniyle evden kaçtıklarını söyledikleri öğrenildi.

Alanya'da yerleşik olarak yaşayan Norveçli Line Lita Hoholm, 15 yaşındaki kızı Mia Emilie Haougen ve kız arkadaşı Ida Marie Nodland'ın 4 gün önce dolaşmak için evden çıktığını ve bir daha dönmediğini bildirmişti. Kızının çok iyi Türkçe konuştuğunu, yanında pasaportunun da olmadığını ifade eden Hoholm, kayıp kızların saçlarını siyaha boyadıkları öğrenilmişti. 

Yorumlar:

Yorum Yaz