Cinsel saldırıya uğrayan sokak kedisi öldü

Marmaris ilçesinde yolda yaralı bulunan ve tecavüze uğradığı ortaya çıkan 2 yaşındaki dişi sokak kedisi, tedaviye alındığı veteriner kliniğinde yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.


Muğla'nın Marmaris ilçesinde dün hayvanseverler tarafından trafik kazası şüphesiyle veterinere getirilen 2 yaşındaki dişi sokak kedisine, kimliği belirsiz kişi ya da kişelerin nitelikli cinsel saldırısına uğradığı ortaya çıktı. Veteriner kliniğinde tedaviye alınan kedi bu sabah öldü. Sokak kedisi, hayvanseverler tarafından, gömülmek üzere teslim alındı.

Uzman Veteriner Hekim Deniz Yosun Switijnk, "Sokak kedisi bizlere getirildiğinde yaptığımız tespitte yaşaması bile mucize idi. Kedinin iyileşmesi için seferber olduk, çeşitli tedavi yöntemlerini kullandık. Ne yazık ki bugün sabah kedimizi kaybettik" dedi.

Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin ise olayın meydana geldiği iddia edilen Uzunyalı mevkii sahil yürüyüş yolunda mobese kameralarında yaptığı incelemede bir delile ulaşamadığı öğrenildi. 

DHA’nın haberine göre hayvanseverler, ara sokaklara konumlandırılmış ATM kameralarından olayı kimin yaptığının belirlenmesi için de dilekçe verdi.

Saldırganın yakalanması halinde zoofili (sadece hayvanlarla cinsel ilişkiye giren kişi) olup olmadığı da ortaya çıkacak. 

Yorumlar:

Yorum Yaz