'Öldürmeye Cihangir'den başlarız' diyen AKİT TV Sunucuya hapis istemi

Görevinden istifa eden Akit TV sunucusu Ahmet Keser "halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama" suçundan yargılanacak


Akit TV'de dün yayınlanan "Gün Başlıyor" programında “Sivil öldürecek olsak Cihangir'den başlarız, Nişantaşı, Etiler, değil mi? Yani bir sürü hain var. Türkiye Büyük Millet Meclisi var" diyen sunucu Ahmet Keser görevinden istifa ettirildi ve hemen ardından da savcılıkça  soruşturma açıldı.


Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı, Akit TV sunucusu Ahmet Keser hakkında iki ayrı suç duyurusu üzerine başlatılan soruşturmayı tamamladı.

Haber Türk'ün haberine göre, Başsavcılık, Keser hakkında, "basın yoluyla halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçundan 1,5 yıldan 4,5 yıla kadar hapisle cezalandırılması istemiyle iddianame hazırladı.

Küçükçekmece Asliye Ceza Mahkemesi, iddianameyi kabul etti. Sanık Ahmet Keser'in yargılanmasına, ilerleyen günlerde başlanacak.
 
AKİT TV YÖNETİMİNDEN AÇIKLAMA

 Akit TV, sunucusu Ahmet Keser'in tepki çeken sözleri sonrası istifa ettiğini duyurdu. Akit TV'de yayınlanan duyuru şöyle:

"Akit TV'nin 27.02.2018 tarihli 'Gün Başlıyor' programında sunucumuz Ahmet Keser'in 'Türk Askeri Sivil Öldürmez' doğru tespitinin akabindeki maksadını aşan sözler kurumumuz tarafından tasvip edilmemiştir.

Ahmet Keser konuşmalarını bahane edilerek kurumunun linç edilmesine meydan vermemek için görevden ayrılmıştır."

AKP SÖZCÜSÜ MAHİR ÜNAL'IN SÖZLERİ

NTV'de katıldığı bir televizyon programında gündeme dair değerlendirmelerde bulunan AKP Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal ise konuya ilişkin olarak, "Bu bir provokasyondur. Burada bir kışkırtma var. Böyle bir şeyi kabul etmemiz mümkün değildir. Soruşturma başlatıldı" dedi. 

Yorumlar:

Yorum Yaz