Demet Akbağın eşi Zafer Çika son yolculuğuna uğurlandı

İzmir'de geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Demet Akbağ'ın eşi Zafer Çika (58), sanat ve spor camiasından çok sayıda ismin de katıldığı cenaze töreni ile Çeşme'de toprağa verildi.


iki gün önce akşam saatlerinde İzmir’den Çeşme’ye seyir halindeyken otomobili kullananan yakın arkadaşı Muammer Renda'nın direksiyon hakimiyeti kaybetmesi sonucu şarampole yuvarlanan otomobilde  Oyuncular Sendikası Başkanı  sanatçı Demet Akbağ'ın eşi Zafer Çika ağır yaralanmıştı.  Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesine kaldırılan Çika, ameliyatın ardından yoğun bakıma kaldırıldı. Çika, yapılan bütün müdahalelere rağmen gece saatlerinde yaşamını yitirdi. 

Ünlü oyuncu Demet Akbağ ile 1999 yılında evlenen ve bu evlilikten Ali isminde oğlu bulunan yapımcı Galatasaray Külübü üyesi Zafer Çika'nın naaşı, öğle namazını müteakip İzmir Alsancak Hocazade Camisi'nde kılınan cenaze namazının ardından Çeşme Alaçatı Mezarlığı'nda defnedildi.  Sanat ve spor camiasından çok sayıda isim katıldı

Çika'nın Alsancak Hocazade camiindeki cenaze törenine sanat ve spor camiasından çok sayıda isim katıldı. Cem Yılmaz, Yılmaz Erdoğan, Ata Demirer, Olgun Şimşek, Zafer Algöz, Şahan Gökbakar, Sermiyan Midyat, Serhat Özcan, Gonca Vuslateri, Cezmi Baskın, Yonca Evcimik, Emel Müftüoğlu ve Berkay ile spor camiasından Fatih Terim, Yılmaz Vural, Okan Buruk, Suat Usta ve Tamer Tuna da cenaze törenine gelen isimler arasındaydı. Demet Akbağ ve oğlu Ali'nin, cenaze töreninde taziyeleri kabul ederken oldukça üzgün oldukları gözlendi. Cenaze namazını kıldıran imamın Çika için "adam gibi adamdı" ifadelerini kullanması  dikkati çekti.

Çok sayıda İzmirli izmirlinin katıdığı cenaze namazı sonrası Çika'nın naaşı cenaze aracına konularak Çeşme'ye götürüldü ve Alaçatı  mezarlığında  törenle toprağa verildib "Çok iyi bir dostu kaybetmenin acısını yaşıyoruz"

Demet Akbağ ile uzun yıllar birlikte rol alan Serhat Özcan, Çika'yı da ağabeyi gibi sevdiğini belirtirken, teknik direktör Yılmaz Vural da "Hepimizin başı sağ olsun. İki gün önce Çeşme'de görüşecektik ama nasip olmadı" dedi.

Teknik direktör Fatih Terim ise "Yakın bir aile dostumuzu kaybettik. Zafer, Demet ve Ali, ailemizin çok yakınları. Haberi İtalya'da aldım. Zafer çok sevdiğim, çok iyi bir dostumdu. Beklenilen bir şey değildi ama tabii Allah'ın dediği oluyor. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.Toprağı bol olsun. Çok iyi bir dostu kaybetmenin acısını ben de, tüm ailem de yaşıyoruz. Allah Demet'e de Ali'ye de yakınlarına da sabır versin" diye konuştu.

Yorumlar:

Yorum Yaz