Eski kocası Emine Bulut'u çocuğunun gözü önünde vahşice öldürdü

Kırıkkale'de eski eşi Fedai Baran (43) tarafından bıçaklanan Emine Bulut'un (38), hastanede hayatını kaybetmeden önce olay yerinde çekilen son görüntüsü ortaya çıktı. Görüntüde Emine Bulut, "Ben ölmek istemiyorum" derken, yanında bulunan 10 yaşındaki kızı F.B.B.'nin "Anne lütfen ölme" diyerek ağladığı görüldü. Aile Bakanlığı müdahil olacak.


Emine Bulut Cinayeti 18 Ağustos'ta Menderes Caddesi'ndeki kafede işlendi. Fedai Baran, 4 yıl önce boşandığı eski eşi Emine Bulut ve kızı F.B.B. ile kafede buluştu. Fedai Baran ile Emine Bulut, arasında tartışma çıktı. Kısa sürede büyüyen tartışmada Fedai Baran, yanındaki bıçakla eski eşini, kızının gözü önünde vücudunun çeşitli yerlerinden bıçakladı.

Emine Bulut kanlar içinde kalırken, Fedai Baran taksiye binerek kaçtı. İhbar üzerine gelen sağlık ekipleri, yaralanan Emine Bulut ile kızı F.B.B.'yi ambulansla Yüksek İhtisas Hastanesi'ne kaldırdı. Tedaviye alınan Bulut, doktorların tüm çabasına rağmen hayatını kaybetti.

Fedai Baran, olayın ardından Bahşılı ilçesinde gözaltına alındı. Çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Fedai Baran, mahkemedeki ifadesinde, "Çocuğumun velayeti konusunda konuşurken bana hakaret edince sinirlenip yanımda gezdirdiğim bıçakla vurdum" dedi.

ÖLMEK İSTEMİYORUM'

Emine Bulut'un saldırının hemen ardından olay yerinde çekilen görüntüsü ortaya çıktı.

Görüntüde kanlar içinde olan ve ayakta durmakta zorlanan Emine Bulut'un "Ben ölmek istemiyorum" diyerek feryat ettiği görüldü.

Kızı F.B.B.'nin ise "Anne lütfen ölme" diyerek, annesinin başını tutması ve ağlaması görüntüye yansıdı. Görüntüde Fedai Baran'ın iki kişi tarafından kafeden çıkarılması da yer aldı.

SOSYAL MEDYADA BÜYÜK ÖFKE

Emine Bulut'un eski eşi tarafından vahşice öldürülmesiyle ilgili haberlerin yayılmasının ardından sosyal medyada kadın cinayetlerine yönelik yoğun tepki oluştu. #EmineBulut etiketi TT'de 1'inci sıraya yükselirken, Sosyal medyada çok sayıda mesaj paylaşıldı:

Fenerbahçe SK

@Fenerbahce
 Yaşanan bu vahşete sessiz kalmıyoruz! Failinin en ağır ceza ile yargılanmasını, toplumumuzda kadın cinayetlerinin artık son bulmasını diliyoruz!#EmineBulut

View image on Twitter
68.8K
9:43 AM - Aug 23, 2019
Twitter Ads info and privacy
19.5K people are talking about this

Galatasaray SK

@GalatasaraySK
 Hayattan koparılan bir kadın daha olmasın diye sessiz kalmayacağız. Yaşanan bu vahşet son olsun, kadın cinayetleri son bulsun! #EmineBulut

View image on Twitter
59.4K
11:15 AM - Aug 23, 2019
Twitter Ads info and privacy
15.9K people are talking about this

Beşiktaş JK

@Besiktas
 Bu vahşete karşı sessiz kalmıyoruz! 
Kadın cinayetlerinin son bulmasını, faillerin en ağır cezalarla yargılanmasını diliyoruz. 
Alışmayacağız, susmayacağız!#EmineBulut

View image on Twitter
51.3K
10:44 AM - Aug 23, 2019
Twitter Ads info and privacy
14.9K people are talking about this

Trabzonspor Kulübü

@Trabzonspor
 Kadın cinayetleri karşısında #sessizkalmayacağız. Bu vahşet artık son bulsun! #EmineBulut

View image on Twitter
16.3K
10:25 AM - Aug 23, 2019
Twitter Ads info and privacy
4,412 people are talking about this

melis alphan +

@melisalphan
 #EmineBulut boşandığı erkek tarafından kızının önünde bıçaklanarak öldürüldü.
Kadınları bu erkek şiddetinden korumaya odaklanmak yerine, “ne yapar ne ederiz de boşanmaları engelleriz” diye meclis komisyonları kuranlar, boşanmayı tabulaştıranlar bu cinayetten ders alsın.

View image on Twitter
5,137
9:35 AM - Aug 23, 2019
Twitter Ads info and privacy
1,534 people are talking about this

Özlem Gürses

@OzlemGurses
 haberi gördüğüm andan beri kendime gelemiyorum... elim ayağım titriyor... nesillerdir kadınlara, gençlere, çocuklara çektirdiğiniz acılar yetmedi... şimdi de kız çocukları önünde annelerini mi katletmeye başladınız ? #EmineBulut

View image on Twitter
606
9:42 AM - Aug 23, 2019
Twitter Ads info and privacy
140 people are talking about this

SedefO
@sedeff_o
 Çocuğunun gözü önünde katledilen anneye mi, 10 yaşında hayatı kararan o güzel çocuğa mı, hiç bitmeyen bu kadına şiddet cehennemine mi, artık sadece video çeken vicdanlarımıza mı, bir kravatla iyi hal alan pisliklerin adaletsizliğine mi yanayım?Hepimiz suçluyuz! #EmineBulut

1,109
9:43 AM - Aug 23, 2019
Twitter Ads info and privacy
309 people are talking about this

Mert FIRAT

@mert__firat
 Caniliği meşrulaştırınların, ceza indirimi verenlerin kulaklarından sesin eksilmesin #EmineBulut

11K
9:17 AM - Aug 23, 2019
Twitter Ads info and privacy
2,414 people are talking about this

NAR KadınDayanışması
@narkadindayanis
 Bir kadının daha yaşamı çalındı! #EmineBulut 'ölmek istemiyorum' derken katil Fedai Baran ile birlikte, faillerin değil kadınların hayatlarını sorgulayan erkek adalet, istanbul sözleşmesi feshedilebilir diyenler, fıtratçı, fetvacı kadın düşmanları Emine'nin hayatını çalanlardır! https://twitter.com/birgun_gazetesi/status/1164773891383808008 …

BirGün Gazetesi

@BirGun_Gazetesi
Çocuğunun gözleri önünde vahşice öldürülen #EmineBulut: "Ölmek istemiyorum!"http://bit.ly/2ZfR5lK 

View image on Twitter
31
8:56 AM - Aug 23, 2019
Twitter Ads info and privacy
See NAR KadınDayanışması's other Tweets

Mansur Yavaş

@mansuryavas06
 Kırıkkale’de eski eşi tarafından kızının yanında vahşice öldürüldü #EmineBulut ...

Bir annenin çaresizliği ve evladının gözlerindeki korkunun tarifi mümkün değil.

Kadına yönelik cinayetleri durdurmak zorundayız. Katilin bir an önce gerekli cezayı almasını diliyorum.

View image on Twitter
33.6K
10:13 AM - Aug 23, 2019
Twitter Ads info and privacy
4,796 people are talking about this

Ahmet Ümit
@baskomsernevzat
 İnsan denen acımasız mahluk her geçen gün daha çok cehenneme çeviriyor hayatı. #EmineBulut

View image on Twitter
1,832
10:13 AM - Aug 23, 2019
Twitter Ads info and privacy
461 people are talking about this

Gazeteciler Sendikası
@TGS_org_tr
 Tüm meslektaşlarımızı #ölmekistemiyoruz diyen kadınların gerçekten duyulması için, tık avcılığı değil etik gazetecilik yapmaya davet ediyoruz. #EmineBulut ????

ÖMER ÇELİK: BAKANLIĞIMIZ MÜDAHİL OLACAK

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, eski eşi tarafından kızının gözleri önünde bıçaklanan ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Emine Bulut’a ilişkin açıklama yaptı.

Çelik, "Bakanlığımız müdahil olacak, en yüksek ceza temennimiz. Cumhurbaşkanımız bu konuda hassasiyetinin altını çizdi. Özellikle sosyal medyada görüntülerin yayılması, çocukların bundan nasıl etkileneceğinin göz önünde bulundurulması gerekiyor. Vahşet görüntülerinin paylaşılması bir başka vahşettir. Üzerimize düşen vazifeyi yerine getirmeye hazırız, bu büyük bir toplumsal yaradır." ifadelerini kullandı.

Çelik'in açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

"Aile bakanlığımız harekete geçti. evladımız psikologların gözetiminde tanıdıklarının yanında. Bakanlığımız konuya müdahil olacaktır. En yüksek cezayı alması hepimizin temennisi. Birilerinin ona yardım etmek yerine görüntüleri kaydetmesi de ele alınmalı. Bir insan hayatını kaybetmek yerine birileri görüntü almak işini nasıl yapıyor? Kadın cinayetleriyle ilgili üzerimize düşeni yapmaya hazırız.

Siyaset kurumunun, hükümet müdahil olabileceği konuda derhal Aile Bakanlığımız harekete geçmiştir. Bakanlığımız konuya her aşamada müdahil olacaktır. Katliamı gerçekleştiren şahsın en yüksek cezayı alması hepimizin temennisidir. Cumhurbaşkanımız da değindiler, hepimizi en çok bu kişinin, rahmetli Emine Bulut'un hayatını bu şekilde kaybetmesi kadar bunu bu şekilde hayatını kaybederken ona yardım etmek yerine birilerinin görüntü alma telaşına düşmesi, seyirci olması, bunu ele almamız gerekiyor. Orada insan hayatını kaybederken birileri yardım etmek yerine görüntü almak gibi bir duruma nasıl düşebiliyorlar, topyekûn değerlendirilmesi gereken bir konu.

Üzerimize düşen ne varsa bu konuları hassasiyetle yerine getirdik. Bu büyük toplumsal bir yaradır. Çok şiddetli bir şekilde sarsılıyoruz. Medeni hayata sahip olan bir milletin asla kabul etmeyeceği eylemdir. Muhakkak surette üzerine hassasiyetle gideceğimiz eylemler. Şiddete başvuran şahısların toplumsal düzeyde bir duyarlıkla dışlanması, kültürel bir farkındalık oluşturulması, bilinç oluşturulması, direnç noktası oluşturulması bütün toplumun vazifesidir. Siyaset düzeyinde atılacak adımlar atılıyor, esas olarak toplum olarak bir tutum alışa dönüşmesidir. Burada sivil toplumun, eğitimin, belediyelerin üzerine düşen çok büyük işler vardır.

Özellikle sosyal medyada görüntülerin yayılması, çocukların bundan nasıl etkileneceğinin göz önünde bulundurulması gerekiyor. Vahşet görüntülerinin paylaşılması bir başka vahşettir.

Sosyal medyada görüntülerin bu şekilde yayılması, çocukların nasıl etkileneceğinin iyi anlaşılması gerekiyor. Sosyal medyada vahşet kültürüne karşı nasıl bir hassasiyet oluşturulabilir, AK Parti olarak her türlü görüş alışverişine hazırız. (Ajanslar)


Yorumlar:

Yorum Yaz