Diyanet'in Emine Bulut açıklamasına tepki: Kimsenin emaneti değiliz

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Emine Bulut Cinayetiyle ilgili sözleriyle "kaş yapayım derken göz çıkardı"


Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın cuma hutbesinde Emine Bulut cinayeti ile ilgili "Dinimizde kadının canı, onuru ve hakları dokunulmazdır ve emanettir” sözlerine sosyal medyadan tepki geldi.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, cuma hutbesinde boşandığı eşi tarafından kızının gözü önünde katledilen Emine Bulut cinayeti ile ilgili konuştu. Erbaş'ın "Dinimizde kadının canı, onuru ve hakları dokunulmazdır ve emanettir” sözlerine sosyal medyadan tepki geldi.

Kadına şiddeti ve cinsel saldırıyı olumlayan fetvalar veren Diyanet’ten, 10 yaşındaki çocuğunun önünde eski eşi tarafından katledilen Emine Bulut cinayetine ilişkin bir açıklama geldi. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, “Dinimizde kadının canı, onuru ve hakları dokunulmazdır ve emanettir” diye konuştu.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Ankara'da Ahmet Hamdi Akseki Camii'nde cuma hutbesinde konuştu. Erbaş, eski eşi tarafından bir kafede bıçaklanarak katledilen Emine Bulut cinayetine ilişkin şunları söyledi:

"Herkes bilmelidir ki her ne sebeple olursa olsun bir kadının şiddete maruz bırakılması ve canına kıyılması en büyük zulümdür. İslam ve insanlıkla asla bağdaşmayan büyük bir günahtır. Dinimizde kadının canı, onuru ve hakları dokunulmazdır ve emanettir. Nitekim Efendimiz aleyhissalatu vesselam 'Sizin en hayırlınız, eşine karşı en hayırlı olanınızdır' buyurmuştur. Diğer taraftan mümin 'elinden ve dilinden hiç kimsenin zarar görmediği kişidir'. Bir daha bu tür acı olayları milletimize yaşatmamasını Cenabı Hak'tan niyaz ediyorum."

Erbaş'ın cuma hutbesini yayımladığı paylaşımına pek çok kullanıcıdan tepki geldi. (HABER MERKEZİ)

Yorumlar:

Yorum Yaz