Hürriyet'te yeni genel yayın yönetmeni mücadelesi kızıştı

'Türk basınının amiral gemisi' olarak nitelendirilen Hürriyet gazetesinde, adeta deprem yaşanıyor.


Demirören Grubunun  sahibi olduğu Hürriyet Gazetesi'nde 43 çalışanın işine son vermesi üzerine 30 Nisan 2018'den bu yana Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürüten Vahap Munyar da görevinden istifa etmişti. Şimdi,Hürriyet'te Mumyar'dan boşalan Genel yayın Yönetmenliği koltuğuna kimin oturacağı merak ediliyor. 

Munyar'ın ardından son aylarda AKP ve lideri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile arasını düzelten daha önceleri "Cumhurbaşkanının uçağında asla beni göremeyeceksiniz" dediği halde, son zamanlarda Erdoğan'ın yurt dışı gezilerine katılmasıyla dikkati çeken Ahmet Hakan'ın genel yayın yönetmenliği görevine gelmesine kesin gözüyle bakılıyordu. Ahmet Hakan'ın yakın çevresinden tebrikleri kabul etmeye başladığı söyleniyor. Ancak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yurt dışı gezilerinde, uçaktaki değişmez isimlerden biri olan Hakan Çelik'in de bu göreve talip olduğu öğrenildi.

Hürriyet'in sahibi Demirören Holding yönetimi ilk olarak  30 ekim'de; Çınar Oskay, İpek Yezdani, Sebati Karakurt, Kenan Başaran, İbrahim Yurtbay, Önder Öndeş, Dürdane Kırçuval, Şebnem Turhan gibi tecrübeli isimlerin işlerine son vermişti.

Munyar ise; bu işten çıkarmalardan haberi olmadığı için istifasını sunmuştu. İstifa dilekçesine cevap gelmemesi üzerine tecrübeli gazeteci, noter aracılığıyla istifasını yönetime iletmişti.

Yorumlar:

Yorum Yaz