MHP'li başkanın tehdit ettiği gazeteci Özyol yoğun bakımda

İki gündür kendisinden haber alınamayan gazeteci İdris Özyol’un yoğun bakımda tedavi altında olduğu ortaya çıktı


Muhalif yazılarıyla tanınan Antalya’nın deneyimli gazetecilerinden İdris Özyol’dan iki gündür haber alınamıyordu. Özyol’un Antalya Atatürk Devlet Hastanesi’nde yoğun bakımda olduğu ortaya çıktı.

Sabah saatlerinde sokak ortasında bulunduğu ve hastaneye getirilen Özyol hakkında hastane tarafından beyin kanaması geçirdiği ve hayati tehlikesinin sürdüğü belirtildi.

Daha önce de saldırıya uğrayan Özyol, saldırganlardan birinin MHP’nin Muratpaşa ilçe başkanının şoförü olduğunu açıklamıştı.

MHP’Lİ BAŞKAN TEHDİT ETMİŞTİ: GAZETECİ İDRİS ÖZYOL’A SALDIRI

Antalya’da muhalif yazılarıyla bilinen gazeteci İdris Özyol, çalıştığı gazetenin önünde saldırıya uğradı. Özyol, MHP Muratpaşa İlçe Başkanı Talu Bilgili tarafından tehdit edilmişti

İdris Özyol,15  Mayıs'ta akşam saatlerinde çalıştığı Akdeniz’de Yeni Yüzyıl Gazetesi binası önünde kimlikleri henüz belirlenemeyen bir grup tarafından öldüresiye dövülmüştü. Başından ve göğsünden yaralanan Özyol’u olay yerinde bırakıp kaçan saldırganlar sırra kadem basmıştı. 

MHP İlçe Başkanı Talu Bilgili’nin, gerek Muratpaşa Belediye Meclisinde gerekse de sonrasında yaptığı tehditler, birçok gazetede haberleştirilmişti. Konuyu köşe yazıları ve sosyal medya paylaşımlarına taşıyan gazeteci İdris Özyol da Bilgili’nin tehditlerinden nasibini almıştı. 

Gazeteciliğinin yanı sıra şair ve yazar kimliği ile bilinen İdris Özyol’un Lanetli Sınıf, Bir Overlokçu Kıza İlan-ı Aşk ve Kabuk Dudak gibi yayınlanmış kitapları bulunuyor. (Sendika.org)

Yorumlar:

Yorum Yaz