İki katlı kerpiç ev çöktü, babaanne ve iki torunu öldü

AFAD ve itfaiye ekipleri çöken kerpiç evin enkazından 2'si çocuk 3 kişinin cansız bedenini çıkardı.


Konya'nın Karatay ilçesinde sabah saatlerinde 2 katlı kerpiç bir ev çöktü. Çevredekiler, enkaz altında 3 kişinin kaldığını söyleyerek yardım çağırdı.

AFAD ve itfaiye ekipleri bölgeye giderek enkaz altında kalanları kurtarmak için çalışmalara başladı. 2'si çocuk 3 kişinin cansız bedenine ulaşıldı.

Hayatını kaybedenlerin Sultan Dakım (57) ile torunları Muhammet (17) ve Bektaş Dakım (5) olduğu açıklandı. Kuzenler Muhammet ve Bektaş Dakım, babaannelerini ziyarete gitmişti.

Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, "Maalesef tahminimiz sabaha karşı saat 04.30- 05.00 sıralarında yığma dediğimiz kerpiç bina, yaklaşık 80 yıllık bir geçmişi olduğunu tahmin ediyoruz, çökmesi sonucu 3 vatandaşımız hayatını kaybetti. Bahçe duvarı yaklaşık 2,5 metre kadar yüksek, binanın içerisi gözükmüyor ve komşuları sabaha karşı fark ediyor. Biz de Çevre ve Şehircilik ekipleri ile belediye ekipleri burada, etrafta bu durumda veya bu binadan etkilenen binalar varsa, risk altında olanlar varsa gerekirse boşaltacağız.'' dedi. (DHA)

Yorumlar:

Yorum Yaz