Kadın gazetecinin ölümünde AKP'li vekille ilgili tecavüz iddiası

Geçen yıl 28 Mart'ta Elazığ'da evinde ölü bulunan Kırgızistan uyruklu gazeteci Yeldana Kaharman’ın ölümünden önce tecavüz edildiği ve bu iddianın odağında da AKP Elazığ Milletvekili Tolga Ağar ile Tansu Çiller Hükümeti'nin İçişleri Bakanı olan babası Mehmet Ağar'ın yer aldığı öne sürüldü.


Elazığ’da 28 Mart 2019’da evinde ölü bulunan 21 yaşındaki Kırgızistan uyruklu gazeteci Yeldana Kaharman’ın ölümü kayıtlara ‘intihar’ olarak geçmişti. Kaharman’ın ölümüyle ilgili ortaya çok ciddi bir iddia atıldı.

Gazeteci Sedat Sur’un iddiasına göre Kaharman’a, ölmeden bir gün önce Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’ın oğlu AKP Elazığ Milletvekili Tolga Ağar tarafından tecavüz edildi. Kaharman’ın bu olayı jandarmaya da bildirdiği ancak Tolga Ağar’ın, Mehmet Ağar tarafından bölgeden helikopterle aldırıldığı öne sürüldü.

Elazığ’da yayın yapan Kanal 23’te ‘Maksat Gezmek’ programının sunucusu ve Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencisi Yeldana Kaharman, 28 Mart 2019’da evinde ölü bulundu. Kaharman’ın ölümü kayıtlara ‘intihar’ olarak geçti.

Gazeteci Sedat Sur, Kaharman’ın ölümüyle ilgili Twitter hesabından çarpıcı iddialarda bulundu. Sur’un iddialarını sıraladığı paylaşımlar şöyle:

Eski İçişleri Bakanı, Mehmet Ağar’ın oğlu tarafından tecavüz edildikten bir gün sonra evinde ölü bulundu.

-Ağar oğlunu helikopterle aldırdı. 

-Olay kayıtlara “şüpheli ölüm” “intihar” diye geçti. 

Kırgız gazeteci Yeldana Kaharman, Elazığ’da Kanal 23 TV’de çalışıyordu.

İletişim Fakültesi Öğrencisi olan Yeldana,27 Mart 2018 tarihinde Mehmet Ağar’ın oğlu Tolga Ağar tarafından röportaj bahanesiyle Dersim/Pertek ilçesine çağırıldı 

Ağar’ın oğlu burada Yeldana’ya tecavüz ediyor.Yeldana,yarı çıplak halde kaçarak Pertek Jandarma Karakol’una sığınıyor

Yeldana, karakolda iken Mehmet Ağar’a haber veriliyor. Ağar, oğlunu helikopter göndererek bölgeden çıkartıyor. 

Yeldana’da eve gönderiliyor. Bir gün sonra Yeldana evinde ölü bulunuyor. 

Olay haberlerde “şüpheli ölüm” “intihar” diye geçiyor.

Elazığ’da yaşayan herkes bu olayı bu şekilde biliyor ancak devletin korkusundan kimse konuşmuyor. Not: Sağlam kaynaklardan ulaşan bilgilerle yazdım.

ÇALIŞTIĞI KANAL ‘ŞÜPHELİ ÖLÜM’ DEMİŞTİ

Kaharman’ın çalıştığı televizyon kanalı, olayın ardından konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ‘şüpheli ölüm’ ifadelerini kullanmıştı.

.Kanal 23 konuyla ilgili şu açıklamayı yapmıştı: 

“Gittiği her yerde sempatikliğiyle, kendine has tavırlarıyla, konuşmasıyla 7’den 70’i kahkaya boğan Yeldana Kaharman bu sabah evinde şüpheli bir şekilde ölü bulundu. Kazakistan doğumlu ve Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencisi olan Yeldana Kaharman, kısa zamanda Elazığ’da herkes tarafında çok sevildi… Hayat doluydu… Etrafına neşeler saçardı… Gördüğü herkesle sohbet eder, sempatik tavırlarıyla kendini hemen sevdirirdi… Nurlar içinde uyu Yeldana…” (İleri Haber)

Yorumlar:

Yorum Yaz