Cami imamının hedef gösterdiği tekel bayisinin ruhsatı iptal edildi

İstanbul Sultangazi Belediyesi, mahalle imamı olduğu iddia edilen bir kişinin hedef göstermesi üzerine tekelin çalışma ruhsatını iptal etti. Tekel sahibi, yasal süreç başlatacağını söyledi.


İstanbul'un Sultangazi ilçesinde Murat Yıldız’ın işlettiği tekel bayi "mahalle imamı" olduğunu iddia eden bir kişi tarafından sosyal medyada yayılan video ile hedef gösterilmişti. Bu olay sonrası Sultagzi belediyesi Murat Yıldız’ın tekel bayisinin çalışma ruhsatını iptal etti. Tekel Bayi Yardımlaşma Derneği tarafından yapılan açıklamaya göre ruhsat, cemaatlerin baskısı sebebiyle iptal edildi.

Kendisini mahalle imamı olarak tanıtan bir kişi, videoda şu ifadeler, kullandı:

“Karşımızda gördüğümüz tekel bayi yeni, prosedüre uygun olarak içki satacak. Hemen karşısında miniklerin anaokulu var. Elli metre solumuzda Hacı Bayram Veli cami var. Esnaf ve Sultangazililer olarak biz rahatsız oluyoruz, razı değiliz. Allah, Resullulah, Ümmeti Muhammed de razı değil.

Müslüman kardeşlerimden destek bekliyorum. Allah rızası için. Sultangazi’de 15 Temmuz’da şehit verdik. Şehitler bizim yakamıza yapışıp da, ‘Bizim size emanet ettiğimiz topraklar üzerinde bu gibi pislikler yapılırken neden sesiniz çıkmadı?’ demesinler. Allah rızası için buna bir el atın.”

‘İmam’, videoyu çeken kişinin “Peki kardeşlerimizin ne yapması gerekir?” sorusu üzerine ise “Kardeşlerimiz gerekirse Cumhurbaşkanlığı’nı, gerekirse Sultangazi Belediyesi’ni arayarak şikayette bulunabilirler” dedi.

CEMAAT SÖYLEDİ, BELEDİYE YAPTI

Birgün’den Meral Danyıldız’ın haberine göre, videonun ardından esnafların tüm yasal yükümlülükleri yerine getirmesine rağmen, cemaatlerin baskısı sonucu İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatı, Sultangazi Belediyesi tarafından iptal edildi.

Konuya ilişkin başka bir kişi tekrar bir video yayınladı. Uluçam İlim ve Hizmet Derneği adına konuştuğunu belirten kişi, Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun’a teşekkür etti.

'DAVA AÇACAĞIZ'

Konuya ilişkin konuşan Murat Yıldız, süreç içerisinde kanuna uygun hareket ettiklerini belirtti. Yıldız, “Bir kişinin video çekmesiyle, birilerinin aramasıyla belediyenin ruhsatımı iptal etmesine şaşırıyorum. Ben gidip kendileriyle görüştüğümde, bana ‘Siz haklısınız ama bu mahalle de böyle bir mahalle’ dedi. Konuyla ilgili dava da açacağız. Belediyeyi artık bizim seçtiklerimiz değil bu arkadaşlar yönetiyor demek ki. Diyecek başka bir şeyim yok” dedi.

Yorumlar:

Yorum Yaz