İlahiyatçı Demircan'ın canlı yayındaki sözleri sunucuya özür diletti

Kadın ve cinsellik konularında çıkışlarıyla tepki toplayan ilahiyatcı Ali Rıza Demircan, bu kez de koronavirüs salgınının nedenini evlilik dışı ilişki ve eşcinselliğe bağlamasıyla tepki çekti.


Eski Beyoğlu Belediye Başkanı ve Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan'ın babası İlahiyatçı Ali Rıza Demircan'ın koronavirüsün nedenini evlilik dışı ilişki ve eşcinselliğe bağladığı skandal konuşma sosyal medyada tepki çekti


Habertürk TV'de koronavirüsün ve salgın hastalıklarının tartışıldığı bir programa katılan Ali Rıza Demircan'dan canlı yayında skandal sözlerle konuştu.

Koronavirüs gibi diğer salgın hastalıkların nedenini evlilik dışı ilişkiye ve eşcinselliğe bağlayan Demircan, "Zina, evlilik dışı ilişki, eşcinsel, evlilik hayatında anal ilişki ve regl döneminde ilişki. Bu yasaklar rahim olan rabbimizin koyduğu yasaklardır. Bu yasaklara riayet ederseniz pek çok hastalığın önlemini henüz daha oluşmadan almış olursunuz” ifadelerini kullandı.

Programı izleyen birçok yurttaş Demircan'a sosyal medya üzerinden tepki gösterdi.

Ali Rıza Demircan’ın, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan’ın babası olduğu biliniyor.

VEYİZ ATEŞ, ÖZÜR DİLEDİ

Öte yandan Veyis Ateş, programda sarf edilen sözler üzerine Twitter üzerinden açıklama yaptı ve özür diledi.

Veyis Ateş hesabından yaptığı açıklamada, "Bu akşam Habertürk TV Ana Haber’de ağırladığım A.R.Demircan’ın açıklamaları haklı tepkilere sebep olmuştur. Programda kamuoyunun gündemindeki umre ve cuma ve vakit namazı konuşulacağı konusunda anlaşılmış olmasına rağmen konuğun canlı yayında mevzuyu toplumu ayrıştıran konulara getirmesinden ve yayın ilkelerimizle bağdaşmayan nitelikte beyanlarda bulunmasından ve buna yayın esnasında gereken tepkinin gösterilmemesinden dolayı çok üzgün olduğumu belirtmek isterim. Saygılarımla." ifadelerine yer verdi. (habertürk)

Yorumlar:

Yorum Yaz