Cübbeli Ahmet Hoca: Rüyamda gördüm, askeri darbe olacak!'

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yakınlığı ile bilinen İsmail Ağa Cemaatinin önde gelen ismi Ahmet Mahmut Ünlü, 15 Temmuz'dan sonra gördüğü bir kaç rüyada askeri darbe tehlikesi sezdiğini söyledi.


Halk arasında "Cübbeli Ahmet Hoca" olarak bilinen İsmail Ağa Cemaati'nin liderlerinden Vaiz ve Hafız Ahmet Mahmut Ünlü, İnternethaber Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hadi Özışık'ın Youtube kanalında sorularını  yanıtladı. Ünlü, "Bir kaç rüya gördüm 15 Temmuz'dan sonra. Bu rüyalara göre darbe tehlikesi var. Askeri bir darbe" dedi.


Darbe tartışmalarına yeni bir boyut  kazandıran Ahmet Mahmut ünlü, darbe olacağını ve bunun rüyasını gördüğünü belirterek "Ben bu rüyayı yakın görmedim. Yakın derken var 6-7 ay. Bir kaç rüya gördüm 15 Temmuz'dan sonra. Bu rüyalara göre darbe tehlikesi var. Askeri bir darbe. Ben durduruldum, indirildim kimlik soruldu. Sokağa çıkma yasağı var. Bu şekilde gördüm için Allah muhafaza buyursun" diye konuştu.

'İLK RÜYAMDAN SONRA 15 TEMMUZ OLDU'

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın darbe söylentilerinden nemalandığı iddialarına katılmayan Cübbeli Ahmet Hoca, şunları söyledi: 

"Darbe söylentileri var. Ben darbe tehlikesi de var diyorum. Ben rüyalar gördüm var. Üç dört rüyam var ve dört beş yıllık süreç. Benim ilk bir gazetede çıkmıştı bu rüyam. Yedi ay sonra 15 Temmuz oldu. Bu bir gazetede yazıldı. Yedi ay sonra 15 Temmuz oldu. Yazım derken röportaj yapılmıştı benimle."

"BU KEZ FETÖ YAPMAYACAK"

"Ben yine darbe tehlikesi görüyorum.  FETÖ ve destekçileri değil. Yalnız şu var yani Canan Kaftancıoğlu, zaten DHKP-C kafasıyla PKK kafasıyla devlete seri katil diyen bir kafa. Darbe olsa ona mı yarayacak sanki? Darbe olsa ona da yaramayacak."

'DARBE TEHLİKESİ VAR AMA YAKINDA DEĞİL'

FETÖ'nün darbe yapacak gücü yok öyle görmedik. Darbe tehlikesi var ama yakında demiyorum. Darbe tehlikesi önümüzde mevcut. Ekonomik kiriz mi bahane edilir? İşte o zaman silahlanma konusunda yine uyardım. Selefi derneklerin silahlanması sonra Şialar'ın silahlanması. Suriye'de bunlar mevcut.

'BU ASKERİ BİR DARBE'

Ben bu rüyayı yakın görmedim. Yakın derken var 6-7 ay. Bir kaç rüya gördüm 15 Temmuz'dan sonra. Bu rüyalara göre darbe tehlikesi var. Askeri bir darbe. Ben durduruldum, indirildim kimlik soruldu. Sokağa çıkma yasağı var. Bu şekilde gördüm için Allah muhafaza buyursun.

Yorumlar:

Yorum Yaz