MHP'li genç, darp ettiği Aleyna Çakır'ın görüntülerini canlı yayında paylaştı

4 Haziran 2020'de intihar ettiği iddia edilen 20 yaşındaki Aleyna Çakır’ın, 24 yaşındaki Ümit Can Uygun tarafından darp edilip yerde hareketsiz yatarken Instagram canlı yayınında paylaşıldığı görüntüleri cinayet şüphesini gündeme getirdi. Ancak görüntülerin 17 Nisan'da çekildiği ve darp ollayı sonrası Ümit Can Uygun'a uzaklaştırma kararı verildiği belirtildi.


Ankara'nın Keçiören ilçesinde intihar ettiği öne sürülen Aleyna Çakır isimli genç kadının, sevgilisi Ümit Can Uygun isimli erkek tarafından bayılana kadar darp edilip, yerde hareketsiz yatarken çekilmiş görüntüleri ortaya çıktı. 17 Nisan'da çekilen bu görüntülerden sonra sanık hakkında uzaklaştırma kararı verildiği ve Aleyna Çakır'ın da şikayetinden vazgeçtiği belirtildi. Ancak evinde ölü bulunan Aleyna Çakır'ın intihar etmiş olabileceği  varsayımı güçlenirken, kapıyı açıp eve giren Ülkücü Ümit Can Uygur'un meskene tecavüz ve yaralama suçundan hakkında işlem yapılacağı öğrenildi.

Bu arada  ölümünün intihar mı cinayet mi olduğu henüz  aydınlanmayan  Aleyna Çakır'ın cenazesi ise bugün Kırşehirde ailesi tarafından gözyaşları içinde toprağa verildi.Kadın cinayetine ilişkin yaşananları Twitter hesabından paylaşan Çakır'ın Merve isimli arkadaşı, cinayet günü Aleyna'nın evde olduğu gece saatlerinde katil zanlısının arkadaşlarıyla alkol aldığını ve Instagram hikayesinde 10’a yakın paylaşım yaptığını söyledi. 

Ümit Can Uygun'un Aleyna'nın cesedini sabah saatlerinde çilingir çağırarak bulduğunu iddia ettiğini aktaran arkadaşı, Ümit Can Uygun'un ifadesi alınır alınmaz Instagram'da Aleyna'nın hesabını ve kendi hesabını kapattığını aktardı.

'İNTİHAR İDDİASINI ALEYNA'YI HİÇ TANIMAYAN BİRİ UYDURDU'

Aleyna'nın daha önceleri de Ümit Can Uygun tarafından darp edildiğini söyleyen Merve, Aleyna'nın ailevi sorunlar nedeniyle intihar ettiği iddialarını ise, Ümit Can Uygun'un ifadeye çağrılması üzerine, Uygun'un Aleyna'yı yakından tanımayan bir arkadaşının yaydığını ve iddiaları yayan bu kişinin, Aleyna'nın özel hayatına dair hiçbir şey bilmediğini ifade etti.

Öte yandan, Ümit Can Uygun isimli katil zanlısının, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) üyesi olduğuna dair görüntülerde Twitterda paylaşıldı (Kazete)

Yorumlar:

Yorum Yaz