Ankara'da sağlık çalışanlarına saldıranlardan ikisi tutuklandı

Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık çalışanlarına yönelik şiddetle ilgili soruşturmada gözaltına alınan 5 şüpheliden 2’si tutuklanarak cezaevine gönderildi. Üç şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.


Ankara'da Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık çalışanları, ölen bir hastanın yakınları tarafından saldırıya uğramış ve saldırganlardan korunmak için kendilerini bir odaya kapatarak kapıya barikat kurmuştu.

Saldırının görüntülerinin hızla sosyal medyada yayılması  ve tepkiler karşısında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,  sağlık çalışanlarını ve Türk Tabipleri  Birliği'ni ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini sunmuş ve sağlık çalışanlarına görevleri başında yapılan saldırıları kınadığını bildirerek  hükümeti, göreve çağırmıştı.
Kılıçdaroğlu'nun ardından Sağlık bakanı Fahrettin koca da hastanede saldırıya uğrayan sağlık çalışanları ile görüşmüştü.

Tüm bu gelişmeler üzerine saldırıya  ilişkin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturmada, gözaltına alınan şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından Ankara Adliyesi’ne sevk edildi.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre, zanlılar, soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Lütfü Karakuş’a ifade verdi. Savcı Karakuş, şüphelilerden M.D.Ö ile S.K’nın tutuklanması, Y.Ö, M.S.Ö ve B.O’yu ise adli kontrol şartıyla salıverilmesi talebiyle Sulh Ceza Hakimliğine sevk etti.

Hakimlik, şüphelilerden M.D.Ö ile S.K’yi, “kamu malına zarar verme” ve “görevini yaptırmamak için direnme” suçlarından tutuklarken, Y.Ö, M.S.Ö ve B.O’yu da adli kontrol şartıyla serbest bıraktı. (KAZETE)

Yorumlar:

Yorum Yaz