Sahte içkiden ölenlerin sayısı 82'ye yükseldi

Türkiye genelinde, 9 Ekim'den bu yana sahte içkiden zehirlendiğini belirtilen 82 kişi hayatını kaybetti. Ençok can kaybı 36 kişiyle izmir'de


Sahte içkiden zehirlenerek İzmir ve Tekirdağ'da tedavi gören iki kişi daha yaşamanı yitirdi. 

İzmir'de metil alkol zehirlenmesi teşhisiyle özel bir hastaneye kaldırılan 53 yaşındaki bir kişi, müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Kentte 9 Ekim'den bu yana sahte içki zehirlenmesi şüphesiyle ölenlerin sayısı 36'ya yükseldi. 

Diğer ölüm haberi ise Tekirdağ'dan geldi. 50 yaşındaki bir kişi, tedavi gördüğü Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi'nde hayatını kaybetti.

Böylece son 18 günde sahte içki zehirlenmesinden yaşamını yitirenlerin sayısı 82'e yükseldi.

SAHTE İÇKİ ÜRETİCİLERİNE YÖNELİK OPERASYONLAR DEVAM EDİYOR

Sahte içki üreticilerine yönelik operasyonlar da sürüyor. Adana'da bir eve yapılan baskında 259 litre sahte içki ele geçirildi. 


İHA'nın haberine göre, Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne bağlı Kaçakçılık Büro Amirliği ekipleri Toptancılar Sitesinde bir iş yerinin kiralanarak sahte içki üretildiği bilgisine ulaştı. İş yerine yapılan operasyonda bidonlara konmuş halde 7 bin 300 litre sahte içkiye el konuldu.

İki katlı iş yerinin alt katında sahte içkiler bulunurken üst katta ise içki yapımında kullanılan kazanlar ve düzenek olduğu görüldü. Polis bidonlardaki sahte içkileri iş yerine dökerek imha etti. Polisin döktüğü sahte içkilerden iş yeri göle döndü. Polis olayla ilgili 1 kişiyi gözaltına aldı. Zanlıların sahte içkileri gece yapıp iş yerinde de yattıkları belirlendi.

Öteyandan Kırıkkale'nin Sulakyurt ilçesindeki bir evde de 850 litre sahte rakı ile 300 litre sahte şarap bulundu. (AA/ İHA)

Yorumlar:

Yorum Yaz