Cinsel saldırıya uğrayan kadın ve avukatına ölüm tehditleri yağıyor

Antalya’nın Döşemealtı ilçesinde 30 Eylül 2019 tarihinde aracına bindiği taksi şöförü Murat K.’nin tecavüzüne uğrayan Ç.Y. ve avukatı Bilgenur Yalçın, ölüm tehdidi aldıklarını söyledi.


Murat K.’nin tecavüzü sonrası intihar girişiminde bulunarak yüzde 99 engelli kalan Ç.Y. ve avukatı Bilgenur Yalçın, sanık ve avukatının ölüm tehdidine maruz kaldıklarını söyledi.
 
İKİ SANIK SERBEST 

Murat K. ve yanında çalışan G.K., tarafında bir süre alıkonulan ve kendisine zorla uyuşturucu verilen Ç.Y., kurtulduktan sonra her iki şahıs hakkında şikayette bulundu. Şikayet üzerine Murat K. ve G.K. gözaltına alındı. Çıkarıldıkları Antalya Sulh Ceza Hakimliği'nce adli kontrol şartıyla serbest bırakılan sanıklar hakkında, Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı'nca "kişiyi hürriyetinden yoksun kılma", "gasp", "kasten yaralama" ve "nitelikli cinsel saldırı" suçlamasıyla iddianame hazırlandı. Antalya 11'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nce açılan davada iki sanık da tutuksuz yargılanıyor. Sanıkların tutuksuz yargılanmaları ve yaptığı tehditler üzerine Ç.Y., intihara kalkıştı. 
 
Ç.Y.’nin avukatlığını üstlenen Bilgenur Yalçın, yaşananları Mezopotamya Ajansı’ndan Hamdullah Kesen'e anlattı. 
 
KARAKOLDA OLUMSUZ YAKLAŞIM   
 
Ç.Y.'nin, yaşadığı travmayı atlamayarak intihara teşebbüs ettiğini ve bunun sonucunda yüzde 99 engelli olup yatağa bağımlı hale geldiğini belirten Yalçın, müvekkilinin çocuğunun hayatıyla tehdit edildiği işin bir süre psikiyatri tedavisi gördüğünü ifada etti. 
 
YÜZDE 99 ENGELLİ KALDI 
 
Ç.Y.’nin bir süre sonra çocuğuyla tehdit edilmesine dayanamayıp intihar girişiminde bulunduğunu belirten Yalçın, “Bu süreçte ertelenen celselere rağmen müvekkilimi hayata bağlayan oğlu ve onun geleceğiydi. Onun hayatıyla tehdit edildikçe bir anne olarak bunalımı daha çok arttı. Müvekkilimi arayan numaralar travmasının etkisini daha da artıracak cümleler kurarak, baskı altına aldılar. Bu baskıya dayanamayan müvekkilim intihara kalkıştı" diye anlattı. 
 
Serbest kalan sanıkların, müvekkilinin yanı sıra kendisini de tehdit etmeye başladığını vurgulayan Yalçın, mafyavari yöntemlerle takip edildiğini söyledi. (Artı Gerçek)

Yorumlar:

Yorum Yaz