Gülistan Doku 406 gündür kayıp, baş şüpheli Zaynal Abakarov ise hala dışarda

Tunceli'de Munzur Üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku, 5 Ocak 2020 tarihinden beri kayıp. 406 gündür Gülistan Doku’dan haber alamayan ailesi yetkililerden yardım bekliyor.Gülistan Doku'yu zorla araca bindiren arkadaşı Abakarov ise her nedense Türkiye'ye getiril(e)miyor.


Sosyal medya hesabından açıklama yapan abla Aygül Doku, Gülistan Doku’nun 406 gündür kayıp olduğunu hatırlatarak Gülistan’ın kaybolmadan önce irtibatta olduğu son kişi olan Rus asıllı  Zaynal Abakarov’un neden hala dışarıda olduğunu sordu.

Abakarov’un 5 Ocak gecesi Gülistan Doku’ya mesaj attığını kaydeden abla Doku, Abakarov’un Gülistan Doku’yu zorla araca bindirdiğini ifade etti. 

Abla Doku, Gülistan Doku’nun bulunmasına yönelik yapılan arama, tarama faaliyetleri sırasında yetkililerinin açıklamalarını ise şu şekilde sıraladı:“Emniyet Gülistan 12.21 de intihar etti dedi sonra iki kişi 16.41 Gülistan’ı köprüde gördüklerini kent merkezine doğru yürüdüğünü söyledi. Bilirkişi raporu suya düşen bir cisim yok dedi dalgıçlar ısrarla Gülistan burada yok diyordu dönemin Tunceli Valisi Tuncay Sonel ‘beden vereceğim” diyordu.”Abla Doku’nun paylaşımları ise şu şekilde:

Yorumlar:

Yorum Yaz