Bahar Candan'a 'seni ve tipini beğenmiyorum' diye saldırıp yaralayan erkek serbest kaldı

TV'deki bir yarışma programıyla ünlenen Bahar Candan, Uludag'd7a katıldığı partide bir erkeğin saldırısına uğradı ve yüzünden yaralandı. Candan'ın yüzüne 10 dikiş atıldı Murat D. adlı saldırgan ise ardli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.


Bir televizyon kanalındaki İşte Benim Stilim yarışmasıyla ünlenen Bahar Candan, Uludağ’da bir otelde katıldığı partide “seni ve tipini beğenmiyorum” diyen Murat D. adındaki erkeğin saldırısına uğradı.Ablası Nihal Candan tarafından Çekirge Devlet Hastanesi’ne götürülen Bahar Candan’ın yüzüne 10 dikiş atıldı. Bahar Candan ve ablası tedaviden sonra İstanbul'a döndü.

DHA’nın haberine göre, otele gelen Uludağ İlçe Jandarma ekiplerince gözaltına alınan saldırgan Murat D., dün adliyeye sevk edildi. Murat D., çıkarıldığı mahkemece adli kontrol uygulamasıyla serbest bırakıldı.“Söylemezsem olmaz” adlı programa bağlanan Bahar Candan’ın ablası Nihal Candan, kardeşini darbeden kişiyi tanımadıklarını anlattı ve kadına yönelik erkek şiddetine tepki gösterdi.

Bahar Candan'a yönelik erkek şiddeti, sosyal medyada oluşturulan  #BaharCandanYalnızDeğildir etiketiyle birçok takipçi tarafından tepkiyle karşılandı.


mensınlar icler acısı gercekten siddet siddettir #BaharCandanYalnızDeğildir
Alıntı Tweet
Kadraj Magazin
@kadrajmagazin
·
İşte Benim Stilim yarışmasıyla ünlenen Bahar Candan, Uludağ’da katıldığı bir partide “seni ve tipini beğenmiyorum” diyen bir adam tarafından saldırıya uğradı. Hastaneye götürülen Candan’ın yüzüne 10 dikiş atıldı.
Resim
Resim
16
inanmıyorum ya ne noktaya geldik gercekten #BaharCandanYalnızDeğildir
Alıntı Tweet
Şule Çet Dayanışma Platformu
@suleicinadalet
·
Bahar Candan, Uludağ’da katıldığı bir partide “seni ve tipini beğenmiyorum” diyen bir erkek tarafından saldırıya uğradı. Hastaneye götürülen Candan’ın yüzüne 10 dikiş atıldı. Şiddet faili Murat D. serbest bırakılmış.. Neden tutuklanmıyor ? #BaharCandanYalnızDeğildir
Resim
Resim
Bahar Candan öldürüldükten sonra kimse onun için adalet aramaya kalkmasın! Onu bu hale koyan cani niye dışarıda? #BaharCandanYalnızDeğildir
Alıntı Tweet
Toplumsal Destek Platformu #6284TamUygulansın
@destplatformu
·
Bahar Candan'ı şiddete maruz bırakan erkek neden serbest bırakıldı ? Neden tutuklanmıyor ? Her geçen gün artan şiddete karşı önleyici politika ve etkin kanun neden uygulanmıyor ? #BaharCandanYalnızDeğildir
Resim
36
devletin kadinlarin canina kasti var. bunun baska hicbir farkli yorumu yok ya. yarin bir gun sokakta yururken biri bana saldirabilir ve bunun tek sorumlusu caydirici onlemler almayi birakin tesvik edici indirimler uygulayan yargi sistemimizdir #BaharCandanYalnızDeğildirYorumlar:

Yorum Yaz