Pınar Gültekin'in katili avcı, anlaşmalı boşanacağı eşine 5 milyon TL ödeyecek

Muğla'da üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'i vahşice öldüren Cemal Metin Avcı'nın, eşi Eda Avcı'nın (28), avukatı aracılığıyla Muğla Aile Mahkemesi'ne açtığı boşanma davasında sona geliniyor. Avcı'nın hunharca öldürdüğü Pınar Gültekin'in aile avukatı Epözdemir, boşanmanın danışıklı ve muvazalı olduğu görüşünde.


"Canavarca hisle ve eziyet çektirerek adam öldürmek' suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis istemiyle yargılanan 38 yaşındaki bar işletmecisi Cemal metin Avcı'nın cinayet sonrası yaşanan gelişmelerden etkilenen ve bir süre psikolojik tedavi gören bir çocuk annesi eşi Eda Avcı avukatı Doğukan Uzakgiden'e vekalet verip, geçen 29 Temmuz'da Muğla 1'inci Aile Mahkemesi'nde anlaşmalı boşanma davası açmıştı.

Tarafların imza altına aldığı Cemal Metin Avcı'nın, eşi Eda Avcı'ya maddi, manevi toplam 5 milyon lira tazminat ödemeyi ve Muğla'daki bir taşınmaz ile iki aracı vermeyi kabul ettiği protokol de mahkemeye sunuldu. Çiftin müşterek kız çocuğunun velayetinin annesinde olması ve Cemal Metin Avcı'nın karar kesinleştikten sonra çocuğu için aylık 2 bin 500 lira nafaka ödeyeceği de protokolde yer aldı. 

DANIŞIKLI BOŞANMA

Muğla 1'inci Aile Mahkemesi'nde görülen boşanma davasında sona gelindi. Cinayet davasından cezaevinde olan Pınar Gültekin'in katili Cemal Metin Avcı'nın ise geçtiğimiz günlerde boşanma davasıyla ilgili talimatla Afyonkarahisar 1. Aile Mahkemesi'nde ifadesinin alındığı öğrenildi.

Pınar Gültekin'in aile avukatı Epözdemir, bugün bir açıklama yaparak sanık Cemal Metin Avcı ve eşi Eda Avcı'nın anlaşmalı bir şekilde boşanma davası açtıklarını hatırlatarak  "Protokolde eşine 5 milyon lira ödeyeceğini söylüyor, ödenemezse şirket hisseleri ve adına kayıtlı araçlar gayrimenkullerin tamamını devredileceği belirtiyor. Kanaatimizce bu da danışıklı bir boşanma hükmü. Bunun iptaliyle ilgili de başvuruda bulunacağız. Buradaki amaç belli. İlgililerin alabilecekleri maddi ve manevi tazminat haklarını sürüncemede bırakmak. Biz boşanmanın danışıklı ve muvazaalı olduğunu düşünüyoruz. Tarafların gerçekte bir boşanma iradesinin olmadığına inanıyoruz" dedi. (Haber merkezi)

Yorumlar:

Yorum Yaz