Dini nikahlı eski eşine kızdı, 3 yaşındaki oğlunu ilaçlı sigara içirip öldürmeye kalktı

Kayseri'de, 3 yaşındaki oğlu Y.T.'ye sigara içirip ölmesi için ilaç verdiği öne sürülen Öznur Ö. tutuklandı. Y.T. koruma altına alınırken, Öznur Ö.’nün oğluna sigara içirip, ilaç verdiği görüntüleri kayda aldığı ortaya çıktı.


İngiltere'de yaşayan Turgut Ö. ile Öznur Ö. 4 yıl önce dini nikah kıydı. Muş'ta birlikte yaşayan çiftin bir yıl sonra çocukları dünyaya geldi. Turgut Ö., 1.5 yıl önce çalışmak için İngiltere'ye gitti. Bunun üzerine Öznur Ö., Hatay Reyhanlı'daki ailesinin yanına döndü. Öznür Ö., oğlunu başka birinin üzerine kaydettirdi.

Turgut Ö. yurt dışındayken, Öznur Ö.’nün oğlu Y.T.'ye sigara içirip ölmesi için ilaç içirdiğini öğrendi.

Öznur Ö.’nün olayı görüntülediği videoya ulaşan Turgut Ö., İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne ihbarda bulundu. Görüntüler üzerine harekete geçen polis, Öznur Ö'yü gözaltına aldı. 

Öznur Ö, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Bu arada, Öznur Ö’nün oğluna sigara içirip, çok sayıda ilaç verdiği anlara ilişkin cep telefonu kamerasıyla çekilen görüntüler ortaya çıktı. Hangi tarihte çekildiği belli olmayan görüntülerde Öznur Ö.’nün ilaçları eline alıp oğluna, “Ne sen ne de ben. Artık yaşamayalım. Bize bu hayatı çok gördüler. Öleceksin zaten iç” dediği görüldü.

Şüphelinin, savcılıktaki ifadesinde soruşturma dosyasındaki çocuğunun sigara içtiği görüntüleri kendisinin çekmediğini, eşinin teyzesinin kızının çektiğini iddia ettiği kaydedildi.

Zanlı Ö.Ö'nün "Videoyu çekip eşime göndermişler. Bu videoyu çekmelerini eşim istemiş. Ayrıca ben çocuğuma ilaç içirmedim. Hap tabletinin ağzı zaten açıktı. Ben içine mercimek koydum. T.Ö, eşim olduğu için gönderdiğim özel videoları rızam olmadığı halde sosyal medyada paylaştı. Tanıdıklarıma gönderdiği için, bizi rahat bırakması için, korksun diye yaptım. Videolarımı rızam dışında paylaşan T.Ö'den şikayetçiyim. dediği öğrenildi.

Nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edilen Ö.Ö. tutuklandı, çocuğu devlet korumasına alındı. (DHA)

Yorumlar:

Yorum Yaz