Kadına, eşinden sokakta 'düğün masrafları' dayağı

Kısa süre önce evlenen çift arasında düğün masrafları yüzünden çıkan tartışma sonrası, erkek, kadını tekme ve yumruklarla dövdü. Kadın eşi hakkında tedbir kararı istedi.


Muğla'nın Marmaris ilçesinde kısa süre önce evlenen Ayşenur ve Sinan A. çiftinin düğün masraflarından dolayı çıktığı öğrenilen tartışması, küfürlü cümlelerin ardından tekme ve yumruklu kavgaya dönüştü. Tokat ve yumrukla darp edilen Ayşenur A.'nın eşinden şikayetçi olarak tedbir kararı istediği öğrenildi.

Yeni evli Ayşenur A. ve Sinan A., kısa beraberlerinde bir arkadaşları ile birlikte Marmaris'in Uzunyalı mevkisinde denize girmek için otomobillerini bir sokağa park ettiler. Uzunyalı sahilinde plajda denize girip eğlenen çift ve arkadaşları, daha sonra araçlarına doğru yürümeye başladı. Bu sırada, çift arasında başlayan tartışma, daha sonra kavgaya dönüştü.

Kavganın ardından Ayşenur A., polis merkezine gitti. Eşi Sinan A.'dan şikayetçi olan Ayşenur A., emniyetteki ifadesinde, annesiyle telefonda düğün sırasında yaptıkları masraflardan dolayı tartışma çıktığını, sonrasında eşinin kendisine yumruk atmak ve boğazını sıkmak suretiyle darp ettiğini söyledi.

Alınan doktor raporunda alkollü olmadığı saptanan çiftten Ayşenur A.’nın yüzünde ve kolunda hafif darp izleri tespit edildi. Eşinden şikayetçi olan Ayşenur A., 6284 sayılı 'kadını koruma kanunu' kapsamında koruyucu-önleyici tedbir kararı uygulanmasını talep etti.

Sinan A. ise ifadesinde susma hakkını kullandı. Dosya, Marmaris Cumhuriyet Başsavcılığı'na  elden gönderildi. Poliste işlemleri tamamlanan Sinan A. aracına binerek ayrıldı. Ayşenur A.'nın ise ailesinin evine gideceği öğrenildi. (DHA)

Yorumlar:

Yorum Yaz