Kocası cezaevinde olan gelinini öldürdü, intihar etti

Manisa'nın Kırkağaç ilçesinde 42 yaşındaki adamın eşi cezaevinde olan bir çocuk annesi gelinini öldürüp intihar etmesi birçok soruyu beraberinde getirdi.


Manisa'nın Kırkağaç ilçesinde, 42 yaşındaki Aytekin Elmacı bir ay önce barıştığı  bir çocuk annesi gelini Gülcan Elmacı ile henüz belirlenemeyen nedenle tartıştı.  Gözü dönen kayınpeder, ruhsatsız av tüfeğiyle  önce gelinini öldürdü, sonra aynı silahla intihar etti. Korkunç olayın ardından sinir krizi geçiren Elmacı ailesinin yakınları olay yerine gelen sağlık ekiplerine saldırdı.
 
Olay, dün saat 13.30 sıralarında, Cin Osman Mahallesi'nde meydana geldi. Aytekin Elmacı'nın av tüfeğiyle iki el ateş etmesiyle  karın ve bacağından yaralanan Gülcan Elmacı, kanlar içinde yere yığıldı. Aytekin Elmacı, bu kez silahın namlusunu alnına dayayıp, tetiği çekti. Silah seslerini duyan mahallelinin ihbarı üzerine adrese polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Gelen sağlık ekibinin yaptığı kontrolde Aytekin Elmacı'nın yaşamını yitirdiği belirlendi. Durumu ağır olan Gülcan Elmacı ise yapılan ilk müdahalenin ardından hastaneye götürmek için ambulans alındı.SAĞLIK EKİBİNE SALDIRDILAR

Aytekin  Elmacı'nın öldüğünü öğrenen yakınları Gülcan Elmacı'yı ağır yaralı olarak hastaneye götürmek isteyen 112 ekibine  saldırdı. Ambulansın camını kıran öfkeli grup1 sağlık çalışanını da darbetti. 

Tedavisi için Kırkağaç Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Gülcan Elmacı da doktorların tüm çabasına karşın kurtarılamadı.

Yapılan incelemenin ardından kayınpeder ile gelinin cenazeleri, Kırkağaç Devlet Hastanesi'nin morguna kondu.

Gülcan Elmacı'nın eşi Bahattin Elmacı'nın da yaralama suçundan cezaevinde tutuklu bulunduğu belirtildi.

KAYINPEDER GELİNİNİ NİÇİN ÖLDÜRDÜ?

Eşi yaralama suçundan cezaevinde olan genç kadına kayınpederi Aytekin Elmacı'nın göz koyması ve her fırsatta  kendisine tacizde bulunması  karşısında aralarının açıldığı ancak aile bireylerinin araya girmesiyle barıştıkları ve tekrar 42 Aytekin Elmacı'nın gelinine tacizlerini sürdürmesi ve Gülcan Elmacı'nın karşı koyması üzerine cinayetin işlendiği iddia edildi.  (DHA)


Yorumlar:

Yorum Yaz