AKP li vekil, Hizbullah Derneği ne çay içmeye gitmiş

AK Partili milletvekili Hizbullah Derneği olduğu iddia edilen Mustazaf Derneği nin resmi yasal bir dernek olduğunu belirterek, Bizimki bir çay içimlik ziyaret sözleriyle savundu


AK Parti nin Hizbullah la seçim işbirliği yaptığı yönündeki iddiası üzerine büyük tepki toplayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu son Meclis grubu toplantısında da bu iddialarını sürdürmüş ve AK Partili milletvekillerinin Hizbullah Derneğine neden gittiğini sormuştu.

Bu soruya yanıt ziyareti gerçekleştiren milletvekillerinden biri olan AK Parti Batman Milletvekili Ahmet İnal dan geldi.

Vatan gazetesinin haberine göre seçim bölgesinde Hizbullah a yakın olduğu ifade edilen Mustazaf-Der i ziyaret ettiğini doğrulayan İnal, şöyle konuştu:

"Mustazaf-Der Hizbullah a yakın bir dernek olarak telakki ediliyor ama Hizbullah ın derneği mi değil mi biz onu bilemeyiz. Özellikle seçim arifelerinde, bayramlarda belirli zeminlerde sivil toplum örgütleri ziyaretleri içersinde bu dernekler de ziyaret edilmiş olabilir. Legaldir ve resmidir sonuçta. Devletin resmi müsadesi doğrultusunda kurulmuş dernektir.

Her milletvekili kendi ilindeki gerek kendine yakın gördüğü gerek görmediği bütün dernekleri ziyaret etmekte. Bazen bu sivil toplum örgütleri toplu halde etkinlikler yapabiliyor. Bu tip toplantılara milletvekilleri de davet edildiğinde sadece Ak Parti değil, çeşitli partilere mensup il başkanları, belediye başkanları ziyaret edebiliyor. Başka partilerin gidip gitmediğini bilmiyorum.

Bizimki bir çay içimlik ziyaret. Biz bu çerçevede ziyaret ettiğimiz derneklerin kime tandaslı olduğunu bilmeyiz. Ayrım yapmadan tüm sivil örgütlerini ziyaret ediyoruz. Ama özellikle vurgulamak istiyorum, biz bu dernekler kime ait, mazisi kime dayanıyor, kimle irtibatlıdır bilmeyiz. Onu ancak devlet bilebilir.”

Yorumlar:

Yorum Yaz