‘İftira: Tayyip Erdoğan'ın 3 milyar dolarlık hazinesi var!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de düzenlenen ‘Esnafla İftar Buluşması'nda konuştu: Yeni bir iftira daha atmışlar, ‘Tayyip Erdoğan'ın 3 milyar dolarlık hazinesi var' diye


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de esnafla iftarda buluştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisine "Hükümetinin yargıya müdahale ettiğini kanıtlarsam istifa edecek misin" diye seslenen Kılıçdaroğlu'na yanıt verdi.

Sputnik'in AA'ya dayanarak verdiği habere göre, Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a "Hükümetinin yargıya müdahale ettiğini kanıtlarsam istifa edecek misin, kanıtlayamazsam ben istifa edeceğim" diye seslenmişti. Erdoğan, bu sözleri hatırlattığı konuşmasında şunları söyledi:

'BİZİM ARADIĞIMIZ ADALET'

Bu ülkede adalet var. Birilerinin elinde kartonlarla yürüyerek adalet araması gibi değil bizim aradığımız adalet. Bizim aradığımız adalet şehitlerimizin kanıdır, gazilerimizin yaralı oluşudur. Öbür tarafta MİTİ'in gönderilen yardımlarını basan kimdi. FETÖ terör örgütü. O FETÖ terör örgütünden yargı içerisinde bulunanlar, şimdi içeride olanlar böyle bir şey yaptılar. Oradan alınan evraklar şu anda mahkum edilen şahsa gönderildi. O da şu anda yurt dışına kaçmış olan gönüldaşına gönderdi.

'KAPALI ALAN SICAK GELİYOR HERHALDE'

Bugün çıkmış İstanbul'dan Ankara'ya yürüyor ya. Her geçen gün bu yürüyüşteki seviye kaybı artıyor. Bugün grup toplantısını açıkta yapmışlar. Kapalı alan sıcak geliyor herhalde. Oradan bir ifade kullanıyor Cumhurbaşkanı'nın yargıya talimat verdiğiyle alkalı. İstifaya çağırıyor olmazsa ‘ben istifa ederim' diyor. Yahu senin bu ilk defa değil ki. Sen bu zamana kadar kaç kez bunları söyledin. Onun için de senin bu yalan makinesi olduğunu bilmeyen kalmadı. Böyle bir şeyi ispata davet ediyor. Sen bir defa kendini bu ülkede ne olduğunu millete kabul ettirmişsin. Millet seni tanıyor. Biliyor ki hiçbir sözünde durmaz. İspata yönelik bir şeyin varsa hukukta şöyle bir şey var; müddei iddiasını ispatla mükelleftir. Senin yalan makinesi olduğunu bilmeyen kalmadı. Böyle bir şeyi ispata davet ediyorum. Bir defa sen ne olduğunu millete kabul ettirmişsin. Biliyor ki hiçbir sözünde durmazsın. İspata karşı bir tavrın varsa iddianı ispat et.

'YOLLARI AÇIK OLSUN'

İstanbul'a yürüyorlar. Yolları açık olsun. Böyle bir hakkı da yok. Hükümetimiz arkadaşlarımız onlara anlayış göstermek suretiyle bu yürüyüşlerini devam ettirirler.

Yeni bir iftira daha atmışlar. ‘Tayyip Erdoğan'ın 3 milyar dolarlık hazinesi var' diye. Allah Allah… Onunla ilgili davayı da açacağız. Olmayan bir şeyle suçlandığınızda rahat olursunuz. Aksi takdirde tutuşursunuz. Yargı tazminata az ceza veriyor. Çok verseler de ihtiyaç sahiplerine dağıtsak. Usanmıyorlar, uslanmıyorlar. ‘Nasıl olsa ceza az, tazminat küçük' diyorlar. Bizim bu dünyada Allah'tan başka hesap veremeyeceğimiz hiç kimse yok.

Yorumlar:

Yorum Yaz