Akşener'in basın danışmanı Murat İde'ye saldıranlar yakalandı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in basın danışmanı gazeteci Murat İde'ye saldıran 6 kişinin yakalanarak gözaltına alındığı açıklandı.


Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, İYİP Genel Başkanı Meral Akşener’in basın danışmanı ve Yeniçağ Gazetesi yazarı Murat İde’nin İstanbul Sarıyer’deki ikameti önünde darp edilmesi ile ilgili 6 kişinin gözaltına alındığı duyuruldu.

Yapılan açıklamada, "İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ve Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışma sonucu; söz konusu saldırıyı gerçekleştiren altı şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır. Gözaltına alınan altı şüpheli bugün adli mercilere mevcutlu olarak sevk edilecektir. Gözaltına alınan şahıslar ile ilgili adli süreç devam etmektedir" denildi

AKŞENER'DEN GEÇMİŞ OLSUN MESAJI


Öteyandan, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de Twitter hesabından bir paylaşım yaparak İde'ye geçmiş olsun dileklerini iletti.

Akşener paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

Basın danışmanım, korkusuz gazeteci Murat İde'ye yapılan alçak saldırıyı şiddetle kınıyor, kardeşime geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Bilinsin ki; Biz İYİ'ler, milletimiz için doğru bildiklerimizi daima cesurca söyleyecek, hiçbir tehdide boyun eğmeyecek ve asla susmayacağız.

 

Yorumlar:

Yorum Yaz