CHP'li Özgür Özel’e Meclis’te MHP'li vekillerden yumruklu saldırı

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Meclis’te MHP’li vekillerin yumruklu saldırısına uğradı.


Meclis’te mahalle bekçileri kanununun görüşülmesi sırasında, CHP’li vekiller Enis Berberoğlu’nun vekilliğinin düşürülmesini protesto amacıyla yavaş oy kullanma eylemi yaptı.

MHP’lilerin Devlet Bahçeli’nin “uzun süre bekletildiği” gerekçesiyle CHP’ye karşı yoğun tepki gösterdiği belirtildi. Daha sonra AKP’den muhalefetin söz hakkını engelleyen bir girişim geldiği aktarıldı.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre, AKP’nin bu tavrını eleştiren CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in konuşması ise MHP’liler tarafından engellenmeye çalışıldı. Özel’e MHP’li bir vekil tarafından yumruklu saldırı düzenlendiği bildirildi.

Meclis’te tansiyonun yükselmesi ve saldırı görüntüleri üzerine oturuma ara verildi.

CHP’Lİ ÖZKAN SOSYAL MEDYADAN PAYLAŞTI

Yaşanan saldırı sonrası CHP’li Tuncay Özkan sosyal medya hesabından açıklamada bulundu. Özkan, “T.B.M.M'nde konuşma hakkını kısıtlamaya direnen ve özgürlüğü savunan grup başkan vekilimiz Özgür Özel'e arkadan saldıran vandallığa karşı asla taviz vermeyeceğiz. Meclis sorunlarımızı konuşacak. Çözüm arayacak. Çalışacak. Asla yılmayacağız” dedi.

ÖZEL’DEN AÇIKLAMA GELDİ

Meclis'te saldırıya uğrayan Özgür Özel, Halk TV'de katıldığı programda yaşanan gerginliği anlattı. Özel, “MHP’li Olcay Kılavuz bana yumruk atamaya çalıştı. Hafif bir darbe aldım” dedi.

Yorumlar:

Yorum Yaz