MHP'li belediye başkan adayı engelliye cinsel saldırıdan tutuklandı

Çanakkale’nin Biga İlçesi’ne bağlı Güvemalan Köyü’nde market işleten Mehmet Dal, 24 yaşındaki engelli gence tecavüz ettiği iddiasıyla tutuklanıp cezaevine gönderildi. 31 Mart yerel seçimlerinde Gümüşçay Beldesi Belediye Başkan Adayı da olan Mehmet D.’nin ev ve işyeri, köylüler tarafından taşlandı.


Oay, geçen 2 Ocak’ta, Çanakkale’in Biga İlçesi’ne bağlı Güvemalan Köyü’nde meydana geldi. Köyde fırın ve market işleten evli, 3 çocuk babası ve bir torun sahibi Mehmet Dal iddiaya göre, uzaktan akrabası olan yüzde 80 zihinsel engelli 24 yaşındaki N.T.’ye işyerinde tecavüz etti.

Baba A.T.’nin N.T’nin değişen hareketlerinden şüphelenmesi üzerine durum ortaya çıktı. 

N.T.’nin kendisini sorgulayan babasına cinsel saldırıya uğradığını anlatması üzerine önce Köy Muhtarı Mehmet Öner, ardından da jandarma ekiplerine haber verildi.Köye gelen jandarma ekipleri, baba A.T.’nin şikayeti üzerine Mehmet Dal'ı gözaltına aldı. İfadesi alınan Mehmet Dal, çıkarıldığı mahkemece tutuklanıp cezaevine gönderildi.Olayın köyde duyulmasının ardından, gece geç saatlerde tecavüzle suçlanan Mehmet Dal'ın evi ve işyeri taşlandı, aracı tahrip edildi.

Öte yandan, Mehmet Dal'ın 31 Mart 2019’daki yerel seçimlerde MHP’nin Biga’ya bağlı Gümüşçay Beldesi Belediye Başkan Adayı olduğu, ancak seçimi kazanamadı. (ANKA)


Yorumlar:

Yorum Yaz