Akşener'den Erdoğan'a : Ellerinizi kadınlarımızdan ve gençlerimizden çekin

Partisinin grup toplantısında konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın provokatör yakıştırmasında bulunduğu Prof. Ayşe Buğra ile ilgili ifadelerini eleştirerek "Ellerinizi kadınlarımızdan ve gençlerimizden çekin, Boğaziçi Üniversitesi’nin verdiği mücadele haklı bir mücadeledir" dedi.İYİ Parti Lideri  Akşaner partisinin grup toplantısındaki konuşmasında  AKP'li  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçen hafta, "Osman Kavala denilen Soros temsilcisi olan kişinin karısı da Boğaziçi Üniversitesi'nde bu provokatörlerin içerisinde yer alan bir kadındır" sözlerine tepki gösterdi.

"Elinizi kadınların ve gençlerin üzerinden çekin" diyen Akşenir'in kouşmalarından satır başları şöyle:

  • "Senin bilimle araştırmayla pek alakan yok. Buğra her şeyden önce çok kıymetli eserleri olan çok değerli bir akademisyenimizdir... Aynı zamanda Tarık Buğra'nın da kızıdır. O Tarık Buğra ki senin burma bıyıklına benzemez. TRT'nin TRT olduğu zamanlarda bu millete ecdadını hakkıyla anlatan muhterem romanların, dizilerin yazarıdır."
  • "Her şeyin ötesinde bir kadından bir bilim insanından söz ediyorsun. Terbiyeli olacaksın, efendi olacaksın. Bu sözler devletin başına yakışmaz. Her cuma namazı abuk sabuk konuşup abdestini gıybetle bozmak bu ülkenin cumhurbaşkanına yakışmaz. Bu ülkenin cumhurbaşkanı Boğaziçi'nin 36 yıllık şerefli bir hocasını, milletimizi gururlandıracak bilimsel çalışmalar yapmış bir kadını hedef tahtasına koyamaz."
  • "Sen eskiden siyasetin raconunu bilirdin. Çünkü hapse düşmüştün. Bilirdin ki hapisteki birinin ailesine laf edilmez. Saraya girdiğinden beri ne racon kaldı ne nezaket kaldı... Ellerinizi kadınlarımızdan ve gençlerimizden çekin. Biri çıkıp sizin hedef gösterdiklerinize bir şey yapsa mutlu mu olacaksınız? Bunun hesabını kim verecek sayın Erdoğan."
  • "Boğaziçi Üniversitesi’nin verdiği mücadele haklı bir mücadele. Gençleri uyarmak istiyorum, bu mücadeleyi siyasi kutuplaşmanın cephesi haline getirmek isteyenlere lütfen prim vermeyin. İçinizdeki bu haklı isyan öfkeye dönüşüp sokaklara taşmasın." (KAZETE)

Yorumlar:

Yorum Yaz