Cumhurbaşkanlığı: Kadına şiddetin çözümü bizatiği gelenek, göreneklerimizde var

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Türkiye'nin ev sahipliğinde imzaladığı İstanbul sözleşmesini iptal etmesinden sonra Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Türkiye'nin kadına yönelik şiddeti nasıl önleyeceğini açıkladı.


1 Ağustos 2014 tarihinden itibaren yürürlükte olan Kadınlara Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye İlişkin Avrupa Konseyi Sözleşmesi ya da bilinen adıyla İstanbul Sözleşmesi'nin bu gün saat 02.00'de Resmi Gazete'de yayınlanan Cumhurbaşkanı kararıyla iptal edilmesine tepkiler sürerken, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan kadına yönelik şiddeti nasıl önleyeceklerine dair ilginç bir açıklama geldi. 

Fuat Oktay resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada"Türk kadınının toplum içindeki itibar ve saygınlığını layık olduğu seviyelere çıkartmak adına verdiğimiz mücadeleyi geleneksel toplumsal dokumuzu da muhafaza ederek daha ileri noktalara taşımak azmindeyiz" dedi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, "Türk kadınının toplum içindeki itibar ve saygınlığını layık olduğu seviyelere çıkartmak adına verdiğimiz samimi mücadeleyi geleneksel toplumsal dokumuzu da muhafaza ederek daha ileri noktalara taşımak azmindeyiz.

Bu yüce gaye için de çareyi dışarılarda aramaya, başkalarını taklit etmeye gerek yoktur. Çözüm bizatihi gelenek ve göreneklerimizde, özümüzde mevcuttur." ifadelerini kullandı.

Yorumlar:

Yorum Yaz