İstanbul Sözlemesi'ni uygulamayan Adalet Bakanı Gül'den, kadına şiddeti önleme sözü

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, "magazin uğruna aileyi ve kadını malzeme edenleri en ağır şekilde kınıyorum derken, bir tek kadının dahi şiddetle yüz yüze gelmediği vakte kadar , durmadan çalışacaklarını söyledi.


AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın TBMM'nin onayıyla kabul edilen İstanbul Sözleşmesi'nden tek imza ile caymasından sonra, atanmış bakanlardan Türkiye'de kadına şiddeti önleme konusunda  peş peşe vaadler geliyor.

Bugün İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan sonra bir vaad de Adalet bakanı Abdülhamit Gül'den geldi.

Adalet Bakanı Gül, "Bir tek kadının dahi şiddetle yüz yüze gelmediği vakte kadar durmadan, daha fazla çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

Abdülhamit Gül, Erzurum'da yapılması planlanan 'Çocuk Adalet Merkezi'ne ilişkin Ankara Hakimevi'nde düzenlenen iş birliği protokolü imza törenine katıldı.

Burada yaptığı konuşmada, kadına yönelik şiddetin önlenmesine ilişkin çalışmalara değinen Gül, "Bir tek kadının dahi şiddetle yüz yüze gelmediği vakte kadar durmadan, daha fazla çalışmaya devam edeceğiz. Attığımız adımların ötesinde kanuni düzenlemeleri en kısa zamanda yapma hususunda her türlü çabayı ortaya koyacağız" ifadelerini kullandı.

Adalet Bakanı Gül, "Magazin uğruna, reyting uğruna aileyi ve kadını malzeme edenleri en ağır şekilde, şiddetle kınıyorum"  diye konuştu. (Foto: Kazete kolaj)

Yorumlar:

Yorum Yaz