Kılıçdaroğlu Erdoğan'ı etiketledi: Türkiye lebalep hasta!

Koronavirüs vaka sayısının 8 nisan perşembe günü 55 bini bulması üzerine CHP lideri Kılıçdaroğlu, Twitter'da Erdoğan'ı etiketleyip turkuaz tabloyu paylaştı.


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 8 Nisan 2021 koronavirüs vaka tablosunun açıklanmasının ardından turkuaz tabloyu paylaşarak AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslendi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 8 Nisan 2021 koronavirüs vaka tablosunun açıklanmasının ardından turkuaz tabloyu paylaşarak AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslendi.

Vaka sayısının 55 bin 941'e ulaşmasına öfkelenen Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ı etiketleyerek şu ifadeleri kullandı:

"Milletin cebine kastettiğin yetmedi, artık canına da kastediyorsun ?@RTErdogan
?Türkiye lebalep hasta!"



"HALA BİRŞEY YAPMAZLARSA ÇOK KÖTÜYE GİDECEĞİZ"

Öteyandan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sinop’ta düzenlenen Muhtarlar Buluşması’nda "2018 Ağustos ayında ekonomik kriz daha kapıdaydı. İstanbul’da basın toplantısı yaptım. 13 madde halinde, ‘ekonomik kriz geliyor bakın önlem alın’ dedim, iktidarı hiç eleştirmedim. Dedim ki, ‘şunları yapmak zorundasınız.’ Bir şey yapmadılar ve bugünkü noktaya geldik. Hâlâ bir şey yapmazlarsa daha kötüye gideceğiz" dedi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, esnaf ziyaretlerinin ardından Sinop Kültür Merkezi'nde düzenlenen Muhtarlar Buluşması'nda konuştu.

“128 MİLYAR DOLAR NEREYE GİTTİ?”

Muhtarların sorun ve taleplerini dinledikten sonra konuşan Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

* Bu kardeşiniz bu ülkenin sorunlarını çözmeye talip. Çözeceğim. Kim ne derse desin bu ülkenin çözülemeyecek hiçbir sorunu yoktur, yeter ki akıl olsun.

* ‘Efendim paramız yok'… Para var efendim, niye paramız yok… Bir ayda 128 milyar dolar nereye gitti? 128 milyar dolarla bütün köylerin altyapı dahil bütün sorunları çözülürdü. Nereye gitti bu para? Biliyor musunuz? Hayır. Ben de bilmiyorum.

* Araştırmak isteyen Merkez Bankası Başkanı da görevden alındı, ‘sen bunu nasıl araştırırsın' diye. Kime ait 128 milyar dolar? Tüyü bitmemiş yetimin parasıdır o para. Hepimizin parasıdır. Merkez Bankası devletin bankasıdır.

“TÜYÜ BİTMEMİŞ YETİMİN HAKKINI SAVUNMAYANLAR, ÜLKENİN BÜYÜMESİNE KATKIDA BULUNAMAZ”

“Kim aldı?” diye soran Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı:

* (Gülerek) Herhalde muhtarlar aldı. Kim aldı Allah aşkına bu parayı? Esnafa soruyorum, ‘yok efendim, dalga mı geçiyorsunuz?' Emekliye soruyorum, ‘yok efendim dalga mı geçiyorsunuz ya ne 128 milyar doları, 1 dolar bile almadık.' Memura soruyorum, ‘hayır.' İşçiye soruyorum, ‘hayır.' İşsize soruyorum, ‘hayır.' Sanayiciye soruyorum, ‘yok efendim' diyor. Kim aldı?


* Tüyü bitmemiş yetimin hakkını savunmayanlar, ülkenin büyümesine katkıda bulunamazlar. Her bir vatandaşımız için geçerlidir bu; ister muhtar, ister çöpten kağıt toplayan vatandaş. Önce burada anlaşacağız. Burada anlaşırsak bütün sorunları çözeriz

Yorumlar:

Yorum Yaz