Memleket Hareketi'ne yeni nefes: Gaye Usluer, CHP'den istifa etti

CHP Parti Meclisi Üyesi ve eski Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Gaye Usluer partisinden istifa etti. Usluer istifasını sosyal medya hesabından duyurdu. CHP'den istifasının gerekçesini "ilkelerimiz uyuşmadı" diye açıklayan Usluer'in Muharrem İnce'nin kurduğu Memleket Hareketi'ne katılması bekleniyor.


Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji anabilim dalı öğretim üyesi olan Prof. Dr. Gaye Usluer, sosyal medyadaki açıklamasında, “Bugün itibariyle Cumhuriyet Halk Partisi üyeliğinden istifa ettim. Birlikte yol yürüdüğüm tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Barış, özgürlük, adalet, demokrasi mücadelesine vazgeçmeden devam edeceğim” ifadelerini kullandı
USLUER: İLKELERİMİZ UYUŞMADI

TELE 1’e konuşan Gaye Usluer, “Siyaset ilkeler çerçevesinde yapılır. Bulunduğunuz siyasi parti ile ilkelerinizin uyuşması gerekir. Siyaset ilkedir. Ben de bulunduğum partiyle siyasi ilkelerim uyuşmadığı için istifa ettim.” dedi.

CHP’de Usluer’den boşalan üyeliğe Yılmaz geldi

"USLUER'İN İNCE İLE HAREKET EDECEĞİNE KESİN GÖZÜYLE BAKILIYOR"

CNN Türk muhabiri Mustafa Berber'in haberine göre, Gaye Usluer'in Memleket Hareketi'ne katılacağı konuşuluyor. 

Usluer daha önce Muharrem İnce'nin Cumhurbaşkanı adayı olduktan sonra seçimi kazanamamasıyla birlikte CHP içerisinde bir olağanüstü kurultay çağrısında bulunmuştu.

Usluer 2018 yılında  delegelerle görüşüp İnce için imza toplamıştı. Usluer'in istifa etmesiyle İnce ile hareket edeceğine kesin gözüyle bakılıyor. 


Yorumlar:

Yorum Yaz