1 Temmuz'da sokağa çıkma yasağını kaldıran Erdoğan müzik yayınına sınır koydu

Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Erdoğan, sokağa çıkma kısıtlamalarının 1 Temmuz itibariyle tamamen kaldırılacağını, kapalı mekanlarda müzik yayınına gece yarısı sınırı getirdi.


 Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün Beştepe'deki külliyede toplandı. Saat 15.30'da başlayan toplantı saat 3.5 saat sürdü. Toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan basına açıklamalarda bulundu. 

Erdoğan Covid-19 salgınına ilişkin kısıtlamaların da toplantıda görüşüldüğünü ve yeni kararlar alındığını söyledi. Erdoğan "1 Temmuz'da başlamak üzere sokağa çıkma kısıtlamalarını tümüyle kaldırıyoruz. Müzikle ilgili sınırlamayı da 24.00'e çekiyoruz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehirler arası seyahat kısıtlamalarıyla şehir içi toplu taşıma araçlarındaki sınırlamaların da sona ereceğini kaydetti. 1 Temmuz itibarıyla kamu kurum ve kuruluşlarında normal mesai düzenine geçileceğini belirtti.

Erdoğan, "Bugün itibariyle yaptığımız aşı sayısı 43 milyon doza yaklaşmıştır. Son 1 haftada nüfusuna oranla dünyada en çok aşı yaptıran ülke konumundayız. Hedefimiz birkaç hafta içerisinde 18 yaş nüfusumuzun üstünün tamamına açmaktır" diye konuştu.

TURİZME KDV DESTEĞİ BİR AY DAHA UZATILDI:

Turizm sektörüne verdiğimiz KDV desteğini bir ay daha uzatıyoruz. Aşılmada dünyanın önde gelen ülkeleri arasında yer aldık. Haziran ayı ile birlikte, aşılamayı hızlandırarak, Türkiye’nin bu cendereden kurtulabilmesi içi ne gerekiyorsa yaptık, yapacağız. Oldukça iyi bir yere geldik. Yaptığımız aşı sayısı 43 milyon doza yaklaşmıştır. Son bir haftada nüfusuna oranla, dünyada en çok aşı yapan ülke konumundayız.

HEDEFİMİZ 18 YAŞ ÜZERİ NÜFUSUN TAMAMINI AŞILAMAK:

 30 yaşa kadar indirdiğimiz aşılama faaliyetlerini, aynı hızla sürdüreceğiz. Hedefimiz, birkaç hafta içinde 18 yaş üzerindeki nüfusumuzu tamamen aşılamaktır. Yeni varyantlar sebebi ile dünyadaki sıkıntılar, bir müddet devam edecek olsa da Türkiye bu süreci başarı ile geride bırakacaktır.

SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMALARINI TÜMÜYLE KALDIRIYORUZ: 

Tamamı da 1 Temmuz itibarıyla başlamak üzere, sokağa çıkma kısıtlamalarını tümüyle kaldırıyoruz. Müzik ile ilgili sınırlamayı da 24.00'a çekiyoruz. Kusura bakmasınlar, gece kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı yoktur.

SEYAHAT KISITLAMALARI SONA ERİYOR: 

Şehirlerarası seyahat kısıtlamaları ve şehir içi toplu taşıma sınırlamaları sona eriyor. Kamu kurum ve kuruluşlarında normal mesai düzenine geçiliyor. Kamu ve özel sektörde iş ve işlemlerin tamamında Sağlık Bakanlığı’nın hazırladığı rehberlere uyulması hassasiyetle takip edilecektir. HES kodu uygulaması yaygınlaştırılarak sürdürülecektir.

SIRASI GELEN HERKESİN AŞI OLMASI HAYATİ ÖNEME SAHİP: 

Güzel gelişmelerin devamı için sırası gelen herkesin aşı olması hayati öneme sahiptir. Vatandaşlarımızın aşı konusundaki manipülasyonlara itibar etmemelerini istiyorum.  Biz de aşımızı olarak, bilim insanlarımıza olan güvenimizi gösterdik. (AA)

   

 

 

Yorumlar:

Yorum Yaz