Aile Bakanından kadınları öfkelendiren şiddet açıklaması

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Türkiye'nin Kadına yönelik şiddette ve ev içi şiddette en alt sıralarda olduğunu iddia etti. Derya Yanık'ın bu açıklaması, kadın örgütlerinin tepkisini çekti.


Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, TRT Haber'de katıldığı bir programda tepki çekecek açıklamalarda bulundu.

Katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Bakan Derya Yanık, iki çocuğun cinsel taciz skandalı ile ilgili 'Elmalı Davası' hakkında konuşan Yanık, ''Bakanlık olarak bu davayla ilgili iki ayrı süreci eş zamanlı olarak yürütüyoruz. Birincisi hukuki süreç, ikincisi sosyal destek süreci. Elmalı davasında çocuklarla ilgili durum tespit edildikten sonra sosyal ekonomik destek vermeye başladık. Mağdur çocukların durumu çok sıkı takip ediliyor. Dosyanın içeriğiyle alakalı çok detaylı bilgi vermem doğru olmaz. Bu dava daha bitmedi. Bunu kamuoyuna hatırlatmak lazım. Biz kararlılıkla süreci takip ediyoruz. Maalesef bu tür konularda dezenformasyon metodu da işliyor. Davayla ilgili olduğu söylenen birtakım ses kayıtları, yazışmalar, çizimler bu dosyaya ait değil'' ifadelerini kullandı.

TEPKİ ÇEKECEK AÇIKLAMA

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık, programda tepki çekecek açıklamalarda da bulundu. 

''Kadına yönelik şiddette önemli bir yol katettik'' diyen Yanık, ''Bunu bir bakan olarak değil, bir aktivist olarak söylüyorum'' dedi. 

Türkiye'nin kadına şiddette en alt sıralarda olduğunu öne süren Yanık, ''Kadına yönelik şiddette ve ev içi şiddette en alt sıralardayız'' sözlerini sarf etti.

Yanık ayrıca ''Cumhurbaşkanımız, kadın hakları hassasiyeti konusunda eleştirilecek son insandır'' diyerek Erdoğan'a sadakatini dile getirdi.

(KAZETE HABER MERKEZİ)

Yorumlar:

Yorum Yaz