Erdoğan turizmcileri sevindirdi: Bayram tatili 9 gün

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bayram tatili süresi için “16 Temmuz cuma akşamından 26 Temmuz pazar sabahına kadar sürecek bir tatile kavuşmuş oluyorlar” dedi. Bayram süresince köprü ve otoban geçişlerinden ücret alınmayacak.


Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplandı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki toplantı, saat 17.10’da başladı. Toplantı yaklaşık bir saat 50 dakika sürdü.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantının ardından basına açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, Kurban Bayramı tatiline ilişkin, yola çıkacak tüm vatandaşlardan trafik kurallarına harfiyen uymalarını ve dikkatli olmalarını istediğini söyleyerek “16 Temmuz cuma akşamından 26 Temmuz pazar sabahına kadar sürecek bir tatile kavuşmuş oluyorlar” dedi.AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

* Virüsün yeni varyantları dünyayı tehdit ediyor. Biz hem sağlık sistemimizin gücü hem aşılama oranlarımızla nispeten iyi bir noktadayız.

* Bayram günlerini de aynı şekilde kurallara uyarak geçirmeliyiz. Önümüzdeki dönemde aynı sıkıntılara düşmemek için tedbiri elden bırakmamalıyız.

* Ankara-Niğde Otoyolu’nda sürücülerimiz artık otomobilleri ile yüzde 20, minibüs, yolcu otobüsü, kamyon ve tırlarıyla yüzde 40 indirimli seyahat edebilecek.

* Karayolları Genel Müdürlüğümüzün işletmesindeki otoyollar ve köprülerde bayram vesilesiyle uygulanacak ücretsiz geçişler cuma gece yarısı başlayacaktır. (AA)


Yorumlar:

Yorum Yaz