Kadın girişimcilere teknoloji üretme desteği

Dokuz Eylül Teknoloji Geliştirme A.Ş. (DEPARK) ile EGİKAD arasında imzalanan protokolle, DEPARK, egeli kadın girişimcilere teknoloji üretmede destek sağlayacak.


Ege İş Kadınları Derneği (EGİKAD) ile Dokuz Eylül Üniversitesi bünyesi'nde kurulan DEPARK arasında imzalanan protokolle, iki kurum arasında ortak etkinlikler düzenlenmesi, akademik araştırmalar yapılması ile eğitim, öğretim ve kültürel işbirliğinin geliştirilmesi kararlaştırıldı.EGİKAD’ın gelenekselleşen ‘Biz Bize’ toplantılarının bu ayki konuğu Dokuz Eylül Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve DEPARK Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Murat Özgören oldu. Üyelere, İzmir’de iki yıl önce faaliyete başlayan DEPARK’ın faaliyetleri hakkında bilgiler veren Özgören, yurt çapındaki 35’inci Teknoloji Geliştirme Bölgesi olduklarını belirterek Türkiye’nin AR-GE potansiyeli ile teknoloji üretebilmesine katkı sağlamayı hedeflediklerini söyledi.

EGİKAD üyesi girişimci kadınları DEPARK bünyesinde faaliyet gösteren firmalardaki çalışmalara destek vermesinin önemine dikkat çeken Özgören, “İmzaladığımız bu protokol sayesinde girişimci kadınlarımızla birlikte birçok faydalı projeye imza atacağımızı düşünüyorum. Sizlerle çalışma fırsatı sağlayan başta EGİKAD Başkanımız Betül Elmasoğlu ile siz değerli üyelerimize teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

DEPARK’IN TEKNİK ALT YAPISI KULLANILACAK

Yaklaşık iki yıldır DEPARK’ın başarılı çalışmalarını yakından takip ettiklerini ifade eden EGİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Betül Elmasoğlu ise imzalanan protokolün üye girişimci kadınların önünü açacağını söyledi.

Yönetim Kurulu olarak bilime ve yeniliklere açık bir yönetim anlayışıyla çalıştıklarını dile getiren Elmasoğlu, “Bundan sonra yapacağımız akademik çalışmalarda DEPARK’ın her türlü teknik altyapısından faydalanabileceğimiz için çok mutluyuz. Üyelerimizin ve yeni iş yaşamına atılacak kadın girişimcilerimiz için yapacağımız eğitim, öğretim ve kültürel çalışmalarımızı birlikte organize edeceğiz” diye konuştu.Başkan Elmasoğlu toplantı sonunda EGİKAD’a yeni üye olan Yeşil Vadi Çiçek Evi işletmecisi Özgür Aslan’a derneğin rozetini takdim etti.
(Murat Şahin/ Şiir İletişim Ajansı)


Yorumlar:

Yorum Yaz