'Dolarını bozdur' kampanyası da frenleyemedi

Dolar yeni rekor tazeledi, 3.70 liraya dayandı


Dolar/TL, pazartesi günü yeni rekorunu kırdı. Haftanın ilk işlem gününde lira karşısında yukarı yönlü seyir izleyen dolar, 10:40'ta 3,6907'den işlem gördü.

Dolar/TL, pazartesi günkü işlemlerde yukarı yönlü seyrini devam ettirdi. Dolardaki küresel değer kazancı ve devam eden yerel endişelerle dolar /TL 3,68 seviyesini aşarak güne yeni tarihi zirvesinden başladı. Kur saat 10:37 itibari ile bankalar arası piyasada 3,6876 seviyesinden işlem gördü. Dolar/TL, 10:40'ta 3,6907'den işlem görerek yeni bir rekora ulaştı.

Euro /TL ise 3,8857 seviyesini görerek rekor kırdı. 

Türk Lirası, 24 gelişen piyasa parası arasında en kötü performans gösteren para birimlerinden biri oldu. TL'nin kayıpları yaklaşık yüzde 1,25'i buldu.

Cuma günkü kapanışta doların satış fiyatı 3,6340 lira, euronun satış fiyatı ise 3,8330 lira olmuştu.

KAMPANYA DOLARIN ATEŞİNİ DÜŞÜREMEDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dolardaki artışın önüne geçebilmek için yurttaşları yastık altındaki dolararını bozdurmaya. çağırmı, alışverişlerin Türk lirası ile yapılmasını istemişti. Erdoğan'ın bu çağrısı yurt genelinde büyük ilgi görmesine karşın, bir süre 3,5 lira seviyesinde seyreden dolar,  Reina katliamı ve İzmir saldırısından sonda tekrar hızla yükselişe geçti. 

İşte 'Dolarını bozdur' kampanyasından fotoğraflar:
Yorumlar:

Yorum Yaz