Albayrak: Kadınların ekonomiden anlamasına şaşırdım!

Berat Albayrak Borsa İstanbul Gong töreninde açıklamalarda bulundu. Albayrak, kadınların ekonomiden anlamasına şaşırdığını ifade etti.


Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Borsa İstanbul'da (BİST) düzenlenen Dünya Kadınlar Günü töreninde konuştu.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak dile getirdiği 8 Mart mesajında yakın zamanda katıldığı bir panelden söz ederek, "Hanımlar ev ekonomisi soracaklar sandım. Bir sorular geldi. Eline su dökemeyeceğimiz maliyecilerin soramayacağı sorular sordular. Ekonominin detaylarına ne kadar vakıf olduklarına şaşırdım" diye konuştu.

Albayrak, şunları kaydetti: 

Tüm bu temaslarda müthiş bir enerji alıyoruz. Ülkemizin daha ileriye gidebilmesi için taşıdıkları heyecan ve farkındalık şahsıma ekstra bir motivasyon sağlıyor.

Hanımlar ev ekonomisi soracaklar sandım. Bir sorular geldi. Eline su dökemeyeceğimiz maliyecilerin soramayacağı sorular sordular. Ekonominin detaylarına ne kadar vakıf olduklarına şaşırdım.

Tüm toplumsal alanlarda kadınlarımızın daha görünür olması cinsiyet ayrımcılığının son bulmasını hedefliyoruz. Değerli misafirler unutulmamalı ki Türkiye cinsiyet ayrımcılığı ile mücadelede çok önemli bir yere sahip."

"KADINLAR TERFİ ALMAK İÇİN BİZİ ZORLASINLAR"

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, kamuda kadınların istenilen pozisyonlarda olmayışına da değinerek "Terfi noktasında bakıyoruz fakat bulamıyoruz. Benim bakanlığım başta olmak üzere tüm bakanlıklarda kadınlarımız tüm pozisyonları takip etmeli, bizi talep noktasında zorlamalı" dedi.

Konuşmasında "İş gücüne katılım açısından kadınlarımız çok önemli mesafe kat etti" ifadesini kullanan Albayrak'ın açıklamalarının devamında şunlar öne çıktı:
 
  • Son 15 yılda çok ciddi rakamlara ulaştı. Ancak maalesef kamu düzeyinde istediğimiz düzeye çıkaramadık.
  • Terfi noktasında bakıyoruz fakat bulamıyoruz. Benim bakanlığım başta olmak üzere tüm bakanlıklarda kadınlarımız tüm pozisyonları takip etmeli, bizi talep noktasında zorlamalı
  • Kapsayıcı politikalarla kadınların toplumun her kademesinde daha görünür olması için adımlar atacağız. Kadın istihdamının artırılması için çok ciddi adımlar attık. (Patronlar Dünyası)

Yorumlar:

Yorum Yaz