Anlaşmalı boşanma ile dünyanın en zengin 3'üncü kadını oldu

Amazon'un kurucusu ve dünyanın en zengini kabul edilen Jeff Bezos (55), karısı MacKenzie Bezos'a (48) boşanma anlaşması olarak 35 milyar dolar ödemeyi kabul etti.


BBC'nin haberine göre, çift boşanma anlaşmasında, MacKenzie'nin, dünyanın en değerli markası konumundaki internet perakende satış devi Amazon'da 35,6 milyar dolar değerinde hissesini koruması konusunda mutabık kaldı.   Böylece Amazon'daki hisseleri, MacKenzie Bezos'u dünyanın en zengin 3. kadını  yaptı.  Anlaşmaya göre MacKenzie, Washington Post gazetesi ile uzay seyahat şirketi Blue Origin'deki hisselerini devredecek.   

Boşanma anlaşmasının detaylarına ilişkin bilgi verilmezken, taraflar Twitter hesaplarında birbirleri için olumlu yorumlar içeren mesajlar paylaştı.     Jeff Bezos'un Seattle'da 1994'te evlerinin garajında kurduğu Amazon'un ilk çalışanlarından biri yazar eşi MacKenzie olmuştu. 1993'te evlenen çiftin 4 çocuğu bulunuyor.     

Forbes dergisine göre, Amazon'daki hisseleri, MacKenzie Bezos'u dünyanın en zengin 3. kadını yaparken, Jeff Bezos dünyanın en zengin kişisi olmayı sürdürecek.     

Jeff Bezos'un sadece Amazon'daki hisseleri 107 milyar dolar değerinde.  

Geçen yıl Eylül ayından beri ayrı yaşayan çiftin 25 yıllık evliliklerini noktalama kararı almalarında; Amazon CEO'su Jeef Bezos'un eski bir Fox TV sunucusu olan Lauren Sánchez ile aşk yaşadığı haberlerinin ABD basınında yer alması etkili oldu.

Yorumlar:

Yorum Yaz