Cem Boyner'in isyanı: Olacak şey değil, ayıptır, günahtır

İstanbullular, yetkililerin ve uzmanların 'evde kal' çağrısına uyarken bazı vatandaşlar, güzel havayı fırsat bilip dışarı çıkmayı tercih etti. Bu duruma ünlü iş insanı isyan etti.


Boyner Grubu Başkanı Cem Boyner, coronavirus salgını nedeniyle yetkililerin evden çıkmayın uyarıları dikkate almayan insanlara, "Ayıptır, günahtır" diyerek tepki gösterdi. 

Cem Boyner'in paylaşımı şöyle: 

İstanbul'da #evdekal çağrısı: Sahillerde yoğunluk vardı, caddeler boştu

Kabul edemiyorum!!!

Sevgili Herkes,

Tüm sağlıkçılar risk altında bizler için çırpınıyorlar..

Sayısız işyeri, sizlerin ,ailelerinizin ve müşterilerimizin sağlığını düşünerek ,salgının hızını yavaşlatabilmek için kapandı.

Sadece Boynergrup içinden 7000 kişi evine kapandı. Boşuna yapılmış olmasın bu fedakârlık..Ailenize, dostlarınıza, sokağa çıkan herkese anlatın ,bu bir tatil değildir, aile büyüklerini ziyaret fırsatı hiç değildir, piknik ve gezinti zamanı da değildir, hatta geniş sofralarda misafir buluşması da değildir.

Evlerde kendi başınıza sabırla salgının hızını kesme zamanıdır.Bu gerçeği görmemek ve gereği gibi davranmamak hiç kimseye değilse,sağlığınız için cephenin en önünde savaşan sağlık ordusuna ayıptır, günahtır. (patronlardünyası)

Yorumlar:

Yorum Yaz