Emeklilere bayram ikramiyesi ödemeleri başladı

Koronavirüs salgınına karşı evlerinde izole edilen 65 yaş üstü emeklilerin kamu bankalarına yatırılan ikramiyeleri zabıta veya emniyet görevlilerince evlerine teslim edilecek. Ancak emekli maaşı ve ikramiyelerini özel bankalardan alan 65 yaş üstündekilerin durumu ise açıklığa kavuşmadı.


Geçim sıkınktısı yaşamının yanında yeni corona virüs salgını ile zor günler geçiren ve zorunlu olarak evlerinde kendilerini izole eden emekliler bayram ikramiyeleri bugünden itibaren verilmeye başlandı. Ödemeler 11 Nisan'a kadar devam edecek. 

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ NE ZAMAN YATIRILACAK?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaklaşık 12 milyon emeklinin Ramazan Bayramı ikramiyelerinin 7-11 Nisan tarihleri arasında ödeneceğini açıklamıştı.

Yeni corona virüs tedbirleri kapsamında bayram ikramiyesi ödemelerini öne çektiklerini hatırlatan Bakan Selçuk'un açıklamasğına göre; 4a (SSK) kapsamında olan emeklilerin ikramiyeleri tahsis numarasının son rakamına göre; 17, 18, 19 olanlar için 7 Nisan Salı günü (bugün) yatırılırken, tahsis numaraları son rakamına göre 20, 21, 22 olanlar için 8 Nisan, 23, 24 olanlar için 9 Nisan, 25, 26 olanlar için 10 Nisan'da, 4b (Bağ-kur) ve (Emekli Sandığı) kapsamında olanlara ise 11 Nisan'da ödenecek. ( Kazete Haber Merkezi)

Yorumlar:

Yorum Yaz