Pide İzmir'de zamlandı, İstanbul'da sabit Ankara'da gramajı düştü

Ramazan ayını vazgeçilmezi olan pide bu yıl da sahur ve iftar sofralarımızda yer alacak. Her yıl Ramazan ayından önce açıklanan pide fiyatları bu yıl da Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı'ının yaptığı açıklama ile belli oldu.


Ramazan pidesi Ankara ilinde 275 gramı 2,5 liradan, İzmir'de 300 gramı 3 lira; İstanbul'da 350 gram 3 lira, 400 gramı 4 liradan, Bursa'da 200 gramı 2 lira, Kocaeli'de 370 gramı 3,5 lira, Samsun'da 420 gramı 4 lira, Sakarya'da 470 gramı 4,5 liradan satılacak


İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Ramazan ayının vazgeçilmezi pide fiyatıyla ilgili sosyal medya hesabından bir açıklama yayınladı. Yerlikaya, yaptığı açıklamada pide fiyatı ve gramajının aynı kaldığını, herhangi bir zam yapılmadığını ifade etti.

Öte yandan Yerlikaya’nın açıklama sırasında koronavirüse karşı maske taktığı ve yanındakilere karşı sosyal mesafeye dikkat ettiği görüldü. Sosyal medyadan yayınladığı açıklamada İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, “İTO, Esnaf ve Sanatkarlar Odamız birlik başkanımız, fırıncılar odamız, il ticaret ve il tarım müdürümüzle toplantı yaptık. Toplantımızın konusu; geçen yıl Ramazan pidelerimizin niteliği, türü, gramajı ve fiyatlarının aynı kalması, yani herhangi bir zam yapılmamasıyla ilgili karar verildi. Bunu sizlerle paylaşmak istedik. Oda başkanlarımıza, bütün fırıncılarımıza, Ramazan pidesiyle ilgi almış oldukları bu kararla ilgili tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar:

Yorum Yaz