AKP İl başkanına ihale kıyağı!

Türkiye Şeker Fabrikaları'nın 17 milyon TL'lik ihalesini AKP'li başkan aldı ,


Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu’nun 2019 yılındaki 15 milyon TL'lik torba ihalesini alan AKP Gaziantep İl Başkanı Mehmet Eyüp Özkeçeci Türkiye Şeker Fabrikaları Genel Müdürlüğü’nden 17 milyon TL değerinde ihale aldı.

Mehmet Eyüp Özkeçeci’nin şirketi ÜNAL Sentetik Dokuma Sanayii ve Ticaret AŞ’nin, Türkiye Şeker Fabrikaları A Ş. Genel Müdürlüğü tarafından açılan ihalede en büyük payı aldığı iddia edildi.

Müdürlük 9 Haziran’da "Astarsız polipropilen kristal şeker ambalaj torbası" ihalesi açtı. 5 firmanın kazandığı ihalede en büyük payı alan Özkeçeci’nin şirketi, ihalenin 17 milyon 296 bin 500 TL’si için 17 Temmuz’da müdürlükle sözleşme imzaladı. Şirket müdürlüğe 18 Temmuz’dan 31 Aralık’a kadar torba satacak.Cumhuriyet'e konuşan CHP Şahinbey İlçe Başkanı Zeki Gürsel ise şunları söyledi:

"Sık sık aldığı devlet ihaleleri ile gündeme gelen AKP Gaziantep İl Başkanı ve birçok AKP’li yöneticilerin aldıkları ihaleler elbete kafamızda soru işareti bırakıyor.İktidar olan bir partinin il başkanı ve yöneticilerinin devlet ihalelerine girmesi kesinlikle etik değil.Madem hizmet etmek için bu göreve talip oldunuz ve o koltuklara oturdunuz, o zaman bu tür ihalelerden uzak durmalısınız. Kamuoyu vicdanı adına soruyorum; AKP İl Başkanı olmasa bu kadar çok ihale alabilir miydi?" 
(Cumhuriyet/Hazal Ocak)

Yorumlar:

Yorum Yaz