Çatlı nın sevgilisi Bakan Kızı mıydı?

Ergenekon un tutuksuz sanığı Emekli Albay Arif Doğan’ın açıklamaları Susurluk kazasında ölen Gonca Us’u yeniden gündeme getirdi. Doğan, Gonca Us un Bakan kızı olduğunu iddia etti


Arif Doğan, Gonca Us için ‘’Bakan kızı’’ dedi. Oysa Gonca 19_hukuk____catl__n__sevgilisi_gnca_uz.jpgUz un geçim sıkıntısı çeken emekli babası, kendisiyle röportaj yapan gazeteciden oğlu için iş ricasında bulunmuştu.

Emekli Albay Arif Doğan’ın Ergenekon davasında verdiği ifade, yaklaşık 15 yıl önce meydana gelen Susurluk kazası ve bu kazada ölen Abdullah Çatlı’nın sevgilisi Gonca Us’u da tekrar gündeme getirdi. Ancak Arif Doğan, kafa karıştıran açıklamaları ile Gonca Us’u da ölümünden yıllar sonra ‘’Bakan kızı’’ yaptı.

Arif Doğan’ın ‘’Bakan kızıydı’’ dediği Gonca Us, aslında zar zor geçinen işçi emeklisi bir babanın çocuğuydu…

İzmir’de katıldığı bir güzellik yarışmasında derece alınca şansı açıldı ve büyük bir matbaacılık şirketinin sahibinin torunu ile evlendi. Ancak evliliği 8 ay sürdü.

ÇATLI İLE NASIL TANIŞTI?
Çatlı ile tanışmasının ardından ise hayatı değişti. Tanışmasını sağlayan ise üvey ablası Arzu Yaman’dı… İzmir’de bir kürk firmasında çalışan Arzu Yaman, Abdullah Çatlı’yı birlikte olduğu işadamı Ahmet Baydar’ın yanında tanıdı. Üvey kardeşi Gonca Us da Çatlı ile bu vesileyle tanıştı.

22 Ocak 1997 günü TBMM Susurluk komisyonunda ifade veren Arzu Yaman, ‘’Dördümüz İstanbul’da geceleri yemeğe çıkıyorduk, İzmir deyken de görüşüyorduk. Ben Çatlı’yı Mehmet Özbay olarak tanıdım. Yazılanlardan, çizilenlerden farklıydı. İyi bir dost ve arkadaştı’’ diyordu.

BAKAN GAZETECİDEN İŞ İSTER Mİ?
Albay Doğan
’ın ‘’Eski bir Bakan ve milletvekili kızı’’ dediği Gonca Us’un babasının, ne vekil ne de bakanlıkla ilgisi oldu. Üner Us’un Gonca dışında bir de erkek çocuğu vardı.

Gazeteci Nebil Özgentürk, Susurluk kazasından sonra Gonca Us un ailesiyle bir söyleşi yaptı. Acılı anne ve baba, kızlarının tamamen rastlantı eseri otomobilde olduğunu anlattı.

Söyleşiden sonra baba Üner Us, Nebil Özgentürk’ten bir ricada bulundu. Eşi duymasın diye Nebil’in kulağına eğilerek geçinmekte zorlandıklarını anlattı.

‘’Sizin çevreniz geniştir, oğlum 2 yıldır işsiz, acaba yardımcı olabilir misiniz?’’ diye sordu. Nebil verecek cevap bulamadı.

Albay Doğan’a göre ‘’Bakan olan’’ baba geçinemiyor ve gazeteciden oğlu için iş istiyordu… (GAZETEPORT)

Yorumlar:

Yorum Yaz