Yargıtay dan Hizbullahçıları yakalama kararı

Tutukluluk süresini belirleyen Ceza Muhakemesi Kanunu nun (CMK) 102. maddesinin yürürlüğe girmesiyle tahliye edildikten sonra imza atmadıkları belirlenen 12 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı.


9 u Hizbullah üyesi 12 kişi hakkında Yargıtay yakalama kararı çıkardı.14_hukuk_yargitaydan_hizbullah_karari.jpg Karar üzerine evlerine baskın yapılan 12 kişiden hiçbiri bulunamadı.

Edinilen bilgiye göre, 3 Ocak 2011 de Diyarbakır D Tipi Cezaevinden salıverilen terör örgütü Hizbullah ana davasının sanıklarından Edip Gümüş, Cemal Tutar, Fuat Balcı, Abdulkerim Kaya, Mustafa İpek ve Şeyhmus Kinay ın da aralarında bulunduğu 9 kişi ile 3 PKK linin imza atmadıkları belirlendi.

Bu kişilerin imza atmadıklarına dair hazırlanan ve Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca önceki gün gönderilen tutanakla ilgili Yargıtay 9. Ceza Dairesi kararını açıkladı.

Yargıtay 9. Ceza Dairesince yakalama kararının çıkarılması üzerine polis 12 kişinin adreslerine baskın düzenledi. Yapılan aramalarda şahıslardan hiçbiri bulunamadı.

Yorumlar:

Yorum Yaz